Wózek składany na płasko

Wybór wózka spacerowego to duże wyzwanie, zwłaszcza dla aktywnych rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku maksymalny komfort, jednocześnie ciesząc się kompaktowym rozmiarem wózka po złożeniu. W poniższym artykule zebraliśmy rekomendacje dotyczące wózków spacerowych składanych na płasko. To rozwiązania, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Spacerówki składane na płasko są o wiele bardziej wygodne niż tradycyjne parasolki, jednocześnie zajmują nieporównywalnie mniej miejsca niż szereg siedzisk z zestawów 3w1. Dlatego jeśli planujecie zakup wózka spacerowego, polecamy lekturę tego artykułu.

Spacerówki składane na płasko: Czym się charakteryzują?

Dla większości maluchów pierwszym wózkiem spacerowym jest siedzisko z zestawu 3w1. Siedziska te są rekomendowane ze względu na dużą wygodę oraz komfort malucha. Niestety bywają bardzo kłopotliwe w transporcie i przechowywaniu. Spacerówki składane na płasko – w walizkę lub kostkę – są pod tym względem nieporównywalnie lepsze.

Wózek spacerowy składany na płasko jest bardzo wygodny dla małego pasażera, a zarazem niezwykle funkcjonalny z perspektywy rodzica. To idealny towarzysz podróży, zarówno tych bliskich, jak i dalekich. Zajmując niewiele miejsca po złożeniu spacerówki tego typu idealnie mieszczą się w przestrzeni bagażowej większości samochodów osobowych. Bez problemu zmieścimy je również do bagażnika autokaru czy przetransportujemy w samolocie. Wybrane modele obok szybkiego i intuicyjnego systemu składania przy pomocy jednej ręki posiadają dodatkowo pas na ramię. Dzięki temu wózek po złożeniu może być transportowany jak torba sportowa.

Dodatkowe akcesoria w spacerówkach składanych na płasko

Zanim przejdziemy do omówienia wyposażenia spacerówki, skupmy się na jeszcze jednym atucie tego typu wózków dziecięcych. Na ogół wyróżniają się one lekką konstrukcją. To daje naprawdę dużą swobodę przemieszczania wózka po złożeniu, znoszenia czy wnoszenia po schodach, wkładania i wyjmowania z bagażnika. Ten komfort idzie w parze z:

  • bezpieczeństwem – wiele wózków spacerowych zostało wyposażonych w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk zapobiegający wypadnięciu dziecka z wózka,
  • komfortem – siedzisko spacerowe oferuje regulację oparcia, dużą budkę chroniącą przed słońcem oraz regulowany podnóżek, dzięki czemu wózek rośnie wraz z dzieckiem i zmienia się adekwatnie do zmieniających się potrzeb małego pasażera,
  • możliwością personalizacji – szereg akcesoriów dodatkowych oferowanych do wózków spacerowych pozwala na dostosowanie spacerówki do waszych indywidualny potrzeb oraz aktualnej pory roku.

To wszystko sprawia, że spacerówka składana na płasko – w walizkę czy kostkę – to doskonały wybór dla aktywnych rodziców, którym zależy na komforcie, bezpieczeństwie i niezależności przemieszczania się.