Jakie lekkie upięcia włosów wykonamy samodzielnie i dosyć szybko?

Co jak co, ale lekkie upięcia włosów to bardzo wybór nie tylko na co dzień, ale także na jakieś większe wyjście. Poniżej znajdziemy kilka propozycji fryzur, których wykonanie nie zajmie nam dłużej niż pięć minut. Co potrzebujemy do ich wykonania? Na pewno koniecznie musimy przygotować wsuwki oraz gumeczki. Można także zaszaleć z innymi ozdobami do włosów.

Luźne upięcie z kokiem

Lekkie upięcia włosów są niesamowicie modne oraz sprawdzają się świetnie w casualowych stylizacjach sportowych. Do tego pasują do ubrań w stylu boho oraz także do zestawów bardziej eleganckich. W poniższym zestawieniu przedstawimy kilka bardzo ciekawych fryzur. Co najważniejsze nie tylko są to piękne uczesania, ale także bardzo proste. Wystarczy dosłownie pięć minut i możemy już wychodzić z domu ze spektakularnym efektem.

Pierwsza propozycja to bardzo luźne upięcie z kokiem. Taka fryzurka nie tylko sprawdzi się na co dzień, ale także będzie idealna na jakieś większe wyjście. Jednak musimy się trzymać kilku bardzo ważnych zasad. Niesamowicie ważne jest to, aby włosom nadać fakturę oraz objętość.

W pierwszym kroku zaczynamy od pofalowania delikatnego włosów. Możemy użyć do tego celu prostownicy czy też lokówki. Powinny to być spore dale, a nie jakieś malutkie sprężynki. Następnie włosy delikatnie unosimy u nasady. Możemy spryskać skórę głowy suchym szamponem. Z warstwy spodniej włosów robimy sobie nad karkiem luźny kok oraz spinamy go gumeczką. Pasma wierzchnie zawijamy wokół własnej osi i owijamy kok. Oczywiście wpinamy w nie wsuwki. Przy twarzy pozostawiamy kilka nieco krótszych pasm.

Wysoki kucyk

Drugą propozycją jest fryzurka z wysokim kucykiem. Tak naprawdę to jest to jedna z prostszych fryzur. Jednak musimy się tutaj skupić na szczegółach, aby nie uzyskać efektu jakbyśmy wracały z siłowni. Bardzo ważna tutaj jest tak zwana strukturalna objętość. Raczej unikajmy zwykłych gumek do włosów czy też ukryjmy je.

Od czego zacząć? Na początek musimy nadać u nasady objętości. Możemy włosy lekko podtapirować lub też zaaplikować suchy szampon. Następnie bierzemy włosy w dół i zbieramy je na samym czubku naszej głowy. Pozostawiamy z przodu dwa pasma. Włosy następnie spinamy gumką i wokół niej okręcamy nieco grubsze pasmo włosów. Wpinamy wsuwki.

Końcówki włosów podkręcamy czy też odwrotnie – mocno wygładzamy. W ten sposób fryzurka będzie wyglądała bardzo schludnie. Niby są to tylko dwie propozycje, ale są bardzo różne. Gdy opanujemy już te fryzurki, to możemy pójść o krok dalej i spróbować innego rodzaju uczesań. Naprawdę możliwości jest bardzo dużo.