Czym jest nanoplastia włosów?

Nanoplastia włosów jest zabiegiem, który zyskuje naprawdę sporą popularność wśród kobiet. Na jakie efekty możemy liczyć? Czym zabieg ten różni się od prostowania keratynowego? Sprawdźmy to wszystko i miejmy pełne rozeznanie.

Cóż to za zabieg?

Nanoplastia włosów jest zabiegiem coraz bardziej popularnym w naszym kraju. Polega on na niczym innym jak na prostowaniu włosów przy pomocy specjalnej organicznej substancji. Jest ona połączeniem kwasu octowego, cysteiny oraz także kwasu glioksylowego. W składzie tegoż preparatu znajdują się takie składniki jak: keratyna, aminokwasy, proteiny, witaminy, masło shea, kolagen czy też oleg arganowy. Karbocysteina jest wprowadzana bardzo głęboko w samą strukturę włosa, a w rezultacie ją zmienia, a więc prostuje wszelkie skręty.

A jak przebiega takowy zabieg nanoplastyki? Na włosy umyte i oczyszczone mocno dobrej jakości szamponem nakłada się preparat specjalny do nanoplastii. Pomijamy oczywiście w tym wypadku aplikację odżywki. Preparat ten najpierw wcieramy u samej nasady, a później na jej końcach. Na głowę nakładamy czepek, a po godzinie preparat zmywamy z głowy i suszymy nasze włosy. W następnym kroku pasma pojedyncze włosów prostujemy prostownicą i wygładzamy je około pięciu do piętnastu razy.

Co później? Na sam koniec włosy myjemy szamponem koniecznie bez SLS i nakładamy na nie maskę. Zabieg nanoplastyki wymaga sporej cierpliwości. Najczęściej trwa około trzech do sześciu godzin, zależnie od długości włosów oraz także stopnia ich skręcenia.

Na jakie efekty możemy liczyć?

Nanoplastia włosów to bardzo skuteczny zabieg. Poradzi sobie on z gęstymi, jak i także z kręconymi włosami. Efekty nanoplastyki są bardzo zachwycające oraz jednocześnie widoczne od razu. Pasma pod wpływem prostowania stają się nie tylko proste, ale także lśniące oraz gładkie. Wyglądają bardzo zdrowo. Są one zregenerowane i o wiele mocniejsze. Stają się także bardziej miękkie, a do tego mniej podatne na puszenie i to nawet w przypadku powietrza wilgotnego. Rezultat się utrzymuje do sześciu miesięcy po wykonaniu tego zabiegu. Bardzo ważne jest to, że zabieg sam w sobie dla naszych włosów jest niezmiernie bezpieczny. Musimy się jedynie liczyć z tym, że po zabiegu nasze włosy o jeden odcień będą jaśniejsze. Jeśli włosy były farbowane na jakiś ciemniejszy odcień,  to nasz naturalny kolor włosów się niezmienni. Jedyne co, to nabierze o wiele więcej blasku. A czy są jakieś skutki uboczne tego zabiegu? Jedyne co to może pojawić się konieczność nieco częstszego mycia głowy.