Kim jest Joanna Miziołek?

Joanna Miziołek jest znaną polską dziennikarką, współpracującą od 2015 roku m.in. z tygodnikiem Wprost i jedną z postaci polskiego świata mediów, która z racji na wyrażane w sieci, prywatne poglądy, równie często styka się z ogromnym uznaniem, co i hejtem widzów. Nie wstydzi się mówić tego, co może się wydawać niewygodne, broni praw kobiet, wspomina o prawach człowieka i nie ukrywa, że jest osobą zaszczepioną, co niestety również ściąga na jej kanały w social mediach licznych hejterów.

Joanna Miziołek – kariera w mediach i osiągnięcia

Dziennikarka prowadzi aktywnie konto na Twitterze, gdzie w krótkich i celnych tweetach dzieli się ze swoimi obserwatorami przemyśleniami ze świata polityki i bieżących wydarzeń w Polsce. Jest empatyczna, zaangażowana i emocjonalna, czym często ściąga na siebie lawinę krytyki. Poza Twitterem można ją również znaleźć na autorskim Fanpage na Facebooku oraz bardziej prywatnie – na Instagramie.

Na internetowym portalu tygodnia „Wprost” jest wraz z Robertem Felusiem gospodarzem programu „Mówiąc wprost”. Jego cotygodniowe materiały video cieszą się ogromną popularnością słuchaczy. Cykl dotyka bieżących wydarzeń minionego tygodnia, zdecydowanie skupiając się na polskiej polityce. Nagrania tego ciekawego cyklu umieszczane są również na youtubowym kanale „Mówiąc wprost”, który skupia ponad 6300 subskrybentów. Odcinki, w których rozmowy polityczne i ważne dla Polaków kwestie porusza Miziołek wraz z Felusiem, emitowane są zawsze w niedzielę wieczorem.

Miziołek zaczęła być mocno rozpoznawalna w 2016 roku, kiedy jej wypowiedź została wykorzystana do materiału TVP Info o uchodźcach. Dziennikarka wypowiadała się w zupełnie innej sprawie i natychmiast zgłosiła publice fakt, że jej słowa zostały zmanipulowane i pokazane w zupełnie innym kontekście niż miało to miejsce. Oświadczenie pojawiło na jej Facebooku, a zwróceniem uwag na to, że jej wizerunek wykorzystano niezgodnie z prawem i kontekstem sprawiło, że wylała się na nią fala hejtu. Jednocześnie przyznała, że szefowa „Wiadomości” przeprosiła ją za nieporozumienia, ale nie omieszkała napisać o nim głośniej tak, żeby było jasne, jakie praktyki w swoich materiałach podaje Telewizja Polska TVP INFO.

W 2020 roku pracowała dla Superstacji, gdzie prowadziła lubiane pasmo programów publicystycznych „SuperTemat. Korona Kryzys” oraz „SuperNews Interwencje” i „SuperNews”. Ze stacją rozstała się co do współpracy w trzecim kwartale 2020.

Aktualnie prowadzi audycje m.in. w TOK fm. I niezmiennie porusza kontrowersyjne, ale ważne tematy.