Kim jest Justyna Mazur?

Urodzona w 1986 roku Justyna Mazur jest znaną i lubianą w Polsce youtuberką oraz twórczynią podcastów o bardzo różnej, najczęściej mocno kryminalnej tematyce. W swoich nagraniach porusza kwestie kryminalne, sensacyjne, ale i po prostu życiowe. Ujmuje widzów nie tylko głosem, ale i konkretnym, bardzo szczegółowym przygotowaniem każdego z podcastów, szukaniem szczegółów i autentycznym wgłębianiem się w opowiadane historie.

Justyna Mazur – twórczość, otyłość i social media

Cenioną, youtubową podcasterkę można odnaleźć na jej autorskim kanale YT, na którym followuje ją już ponad 115 000 osób, ale również na Facebooku, gdzie prowadzi Fanpage „Krótki poradnik jak ogarnąć życie” (skupiający ponad 25 000 fanów). Artystka prowadzi także konto na Instagramie, na którym dzieli się ze swoimi wielbicielami zdjęciami z życia i planów kręconych podcastów, a także swoimi komentarzami do wydarzeń politycznych – tu dodatkowo śledzi ją ponad 39 000 osób.

Na fali medialnego uznania i popularności – napisała pierwszą książkę „Małe Końce Świata”, która miała premierę we wrześniu 2021. W ramach promocji prowadziła m.in. internetowe spotkania autorskie i rozmowy na żywo, dzięki czemu jej fani mogli ją poznać jeszcze bliżej.

Jej największym sukcesem i jednocześnie kryminalnym nagraniem podcastowym, które cieszy się ogromną popularnością jest „Piąte: nie zabijaj”.

Prywatnie Mazur walczy z chorobą otyłości, ma 160 cm i waży 100 kg, wskutek czego jest często atakowana przez osoby, które nie rozumieją tego, że nie każdy może tak po prostu schudnąć. Z tego też powodu wystartowała z edukacyjnym cyklem nagrań „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, zyskując sobie nowych fanów i starając się tym przekazem dotrzeć do ludzi, którzy otyłość chorobową mylą często ze zwykłym przejadaniem się. Przyznaje, że z otyłością mierzy się przez całe swoje dorosłe życie. Jej wskaźnik BMI wskazuje trzeci jej stopień, a dzięki głębokiemu zrozumieniu tej choroby, stawia ją często w porównaniu z innymi, głęboko stygmatyzowanymi przez społeczeństwo. To właśnie w autorskim cyklu nagrań przytacza najokrutniejsze komentarze, z jakimi się styka z powodu swoje wagi, ale zamiast z tego powodu cierpieć, na czym pewnie zależy hejterom, stara się tłumaczyć, wyjaśniać i rozmawiać.

Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce twarzy, które nie boją się mówić o problemie i próbują edukować innych w tym temacie. Często pojawia się w mediach, udzielając wywiadów nie tylko w kwestiach swoich podcastów kryminalnych, ale właśnie i chorobowej otyłości.