Kim jest Paulina Lasota?

Urodzona w Lipsku, w 1994 roku Paulina Lasota jest polską aktorką znaną m.in. z takich produkcji jak „Monument”, „Korona królów” czy „Kuchnia”. Poza ekranem filmowym można ją również zobaczyć na planach kilku różnych seriali. Wśród nich „M jak miłość”, „Ślad” czy „Za marzenia”.

Paulina Lasota – kariera i osiągnięcia

W 2019 roku Lasota ukończyła Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi, a jej kariera od samego początku nauki na tym kierunku nastawiona była na grę w filmach i obecność na dużym ekranie. Dziś reprezentuje ją renomowana agencja aktorska Gudejko.

Mimo w większości pobocznych ról, w jakich się pojawiała, same filmy, w których decydowała się zagrać otrzymywały liczne nagrody i wyróżnienia na prestiżowych festiwalach. Największym sukcesem na liście jej filmografii okazał się być „Monument”, który zgarnął m.in.

  • Wyróżnienie za „odwagę artystyczną i wyrażenie szczerego niepokoju losem Ojczyzny”na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”
  • Nagrodę Jury na Festiwalu Filmu Polskiego „FilmPolska”
  • Nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszej obsady w nowojorskim konkursie Brooklyn Horror Film Festival
  • Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w Krakowie (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera)
  • I inne

Aktorka prowadzi aktywnie swój profil na popularnym Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 4000 osób oraz autorski FanPage z liczbą 1600 followersów. Jej fani doceniają ją nie tylko za ciepły sposób bycia i piękną urodę, ale również za dzielenie się z widzami zdjęciami z życia, planu filmowego i bieżących wydarzeń, w których bierze udział.

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu Telewizji Polskiej TVP „Korona Królów”, w którym wcieliła się w postać Cudki, kochanki króla Kazimierza. W pamiętnej scenie, w której pokazała się nago wannie, śmiejąc się i pryskając wodą jedną z pomocnic łaziennych, a potem została zaskoczona przez samego króla – wzbudziła i zachwyt i kontrowersje. Przez długi czas publiczność TVP elektryzowała się tą sceną, co zarazem przyniosło jej dużą popularność. Ta produkcja była jednocześnie debiutem Lasoty jeśli chodzi o występy przed naprawdę dużą publicznością. Widzowie jedynki zachwycili się tu jej urodą i niewymuszoną naturalnością, co sprawiło, że aktorka zaczęła się pojawiać częściej na czołówkach różnych portali plotkarskich i gwiazdorskich. Mimo tego, że historycznej telenoweli „Korona Królów” wielu krytyków filmowych zarzucało moc artystycznych i merytorycznych niedociągnięć, to postać odegrana przez Lasotę była naprawdę dobra i zyskała sobie sympatię widzów.

Dodaj komentarz