Kolorowe włosy – komu pasują i jak je uzyskać?

Kolorowe włosy to sposób na oryginalną fryzurę, która pozwoli wyrazić siebie i pokazać światu naszą oryginalną osobowość. Jednak czy jest to propozycja dla każdego? Poniżej znajdziesz podpowiedź, komu pasują kolorowe włosy i jak je uzyskać.

Komu pasują kolorowe włosy?

Przede wszystkim kolorowe włosy to propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać. Jeśli jesteś odważna, lubisz wyróżniać się w tłumie i podkreślać swoją indywidualność, to zdecydowanie fryzura dla Ciebie. Jeśli jednak wolisz stać na uboczu i nie lubisz szokować, to zrezygnuj z kolorowych włosów, bo będziesz czuć się w nich źle.

Oczywiście cechy osobowości to nie wszystko. Kolorowe włosy muszą zostać odpowiednio dobrane do typu urody. Taka fryzura szczególnie dobrze wygląda przy ciemnej karnacji, a także przy bardzo jasnej, wręcz alabastrowej. Warto także zadbać o makijaż — najlepiej z kolorowymi włosami komponuje się wyrazisty i pełny make-up.

Kolejna kwestia to styl życia. Kolorowe włosy mogą zostać uznane za kontrowersyjne w wielu miejscach, np. w szkole, czy w pracy, dlatego przed wykonaniem takiej fryzury warto zastanowić się, czy to na pewno dobry pomysł.

Jak uzyskać kolorowe włosy?

Wykonanie kolorowych włosów w domu nie jest łatwe. Najprościej będzie udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, możesz zdecydować się na samodzielną koloryzację, ale przygotuj się, że będziesz na to potrzebować dużej części dnia. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak wykonać kolorowe włosy w domu.

Kolorowe pasemka

Aby stworzyć kolorowe pasemka, należy nałożyć na wybrane pasma farbę w wybranym kolorze lub toner. Pasemka powinny się zaczynać 2-3 cm od nasady włosów. Farbę nałóż od góry do końców kosmyków i delikatnie przeciągnij kolor ku nasadzie, aby stworzyć łagodne przejście.

Kolorowe włosy ombre

Tego typu fryzura jest dość trudna do wykonania, a najważniejsze przy koloryzacji jest zadbanie, aby przejście było łagodne, a kolor nasycony. Przy takim farbowaniu postępuj podobnie jak w przypadku pasemek. Włosy podziel na sekcje i zacznij od zafarbowania spodnich warstw. Farbę nałóż na końcówki włosów, przeciągając ją maksymalnie do połowy długości pasm. Nakładając produkt na przejściu kolorów, zrób to prawie suchym pędzelkiem tak, aby transfer był subtelny. Tę samą czynność wykonaj na kolejnych warstwach włosów. Farbę pozostaw na włosach na czas wskazany w instrukcji.

Kolorowe włosy od spodu

Ta fryzura to idealna opcja dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, ale mają obawy.Nie jest to bowiem całkowita koloryzacja, która może szokować. Aby zafarbować włosy od spodu, rozdziel pasma na dwie główne sekcje – górną, która będzie na wierzchu, oraz dolną, którą będziesz farbować. Jeśli masz ciemne włosy, rozjaśnij najpierw dolną sekcję. Jeśli Twoje pasma już mają odcień blondu, mozesz od razu nałożyć farbę: zacznij od góry włosów, tuż u ich nasady, a następnie przechodź do końcówek, równomiernie rozkładając produkt. Farbę zostaw na czas wskazany na opakowaniu, a następnie zmyj ją, starając się nie zmoczyć reszty włosów. Następnie umyj całą głowę.

Kolorowe końcówki

Aby uzyskać kolorowe koncówki włosów, masz dwie opcje. Możesz nałożyć farbę na same końce i rozprowadzić ją ku górze tak, aby tworzyła łagodne przejście, lub możesz stworzyć efekt umoczonych w farbie, równo odciętych końcówek. Jeśli jesteś posiadaczką ciemnych włosów, rozjaśnij końcówki przed koloryzacją. Do brązowych pasują niebieskie, fioletowe lub wiśniowe końcówki, a w przypadku czarnych włosów najlepszy będzie mocny, zdecydowany kolor. Do blondów pasuje większość kolorów.