Michał Wiśniewski i jego żony

Michał Wiśniewski to barwna postać polskiego show-biznesu, lider znanego zespołu Ich Troje. Życie uczuciowe artysty zawsze było na świeczniku, a jego rozstania z kolejnymi partnerkami śledziła cała Polska. Wiśniewski był żonaty aż 5 razy, ma w sumie pięcioro dzieci. Poznaj historię burzliwych małżeństw artysty!

Michał Wiśniewski — żony i dzieci

Dwie żony Michała Wiśniewskiego były wokalistkami Ich Troje, jedna była tancerką, a czwarta managerką. Wszystkie małżeństwa artysty zakończyły się głośnymi rozstaniami, o których głośno były w prasie i w Internecie. W 2019 roku pojawiła się informacja, że Wiśniewski zaangażował się w kolejną relację, plotkowano, że planuje ślub. Okazało się to prawdą! 13 kwietnia 2020 roku artysta stanął po raz piąty na ślubnym kobiercu. Z kim? Czytajcie dalej!

Michał Wiśniewski i Magda Femme

W 1996 roku Michał Wiśniewski wziął ślub z pierwszą wokalistą Ich Troje — Magdą Femme, jednak przez długi czas było to tajemnicą. Według artystki chodziło o strategię wizerunkową, którą obrał sam lider zespołu.

Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy. Podporządkowałam się temu, bo przecież Michał – tak świetny biznesmen – na pewno ma rację. I nie miałam wtedy świadomości, jakie będą konsekwencje, że nigdy na przykład nie przeżyję z nim romantycznego wieczoru na spacerze, że nie będę mogła wziąć go na ulicy za rękę, pójść do parku, popatrzeć na zachód słońca. Że to wszystko, co mają zwykłe dziewczyny mnie ominie — mówiła w jednym z wywiadów Magda Femme.

Para rozwiodła się w 2001 roku. Jednocześnie Magda Femme została wyrzucona przez Wiśniewskiego z zespołu, który ponoć wymagał od niej bezwzględnego posłuszeństwa.

Postawił mi warunek, że albo będę z nim, albo mnie wyrzuci na bruk. Miałam więc nadal cierpieć po cichu. Po sześciu latach ciężkiej pracy – mojej i rodziców. Na początku przecież nic nie mieliśmy. Moi rodzice sprzedali akcje, mieszkanie, wszystkie pieniądze jakie mieli, włożyli w nasz zespół. I ja nagle mam zostać wyrzucona. Chyba że zostanę z nim i nie będę się buntować.

Femme twierdziła, że Wiśniewski pozbawił ją środków do życia, kart kredytowych i telefonu. W odpowiedzi na te zarzuty lider zespołu stwierdził, że jego była żona ma orientację homoseksualną, co było przyczyną rozpadu ich małżeństwa.

Aktualnie piosenkarka jest związana z Michałem Zawidzkim (raper znany jako „Zawidzki”), z którym tworzą parę od 2012 roku. Jej relacje z byłym mężem wciąż są napięte.

Michał Wiśniewski i Mandaryna

Jak sugeruje Magda Femme, Wiśniewski związał się z Mandaryną, czyli Martą Mandrykiewicz, jeszcze, kiedy byli małżeństwem. Choreografka i muzyk poznali się w 2000 roku, kiedy Mandaryna została tancerką grupy. Ich związek przypadał na lata największej popularności formacji Ich Troje.

Para wzięła ślub cywilny w 2002 roku, niedługo potem na świecie pojawił się ich syn Xavier. Rok później urodziła się ich córka Fabienne, a zakochani postanowili odświeżyć ceremonię zaślubin. 10 grudnia 2003 roku powiedzieli sobie „tak” w lodowej kaplicy w szwedzkiej Kirunie, w pobliżu bieguna północnego. Uroczystość weselna była zorganizowana z niezwykłym rozmachem i przepychem, a ślub był transmitowany przez stację TVN.

W 2006 roku Michał Wiśniewski złożył jednak pozew o rozwód. Jednym z powodów miała być chęć niezależności Mandaryny, która postanowiła rozpocząć karierę solową.

Kocham Mandarynę, ale nie widzę ratunku dla naszego małżeństwa. Chcę rozwodu, bo nie wierzę, że Marta się zmieni — tłumaczył swoją decyzję.

Przez parę lat byliśmy ze sobą bardzo blisko. Kiedy wychodziłam za Michała, byłam szaleńczo zakochana. A o tym nie da się zapomnieć. Przestaliśmy się dogadywać. Przestaliśmy być partnerami. Nie wiem nawet, kiedy to się stało. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że uda się nam do siebie wrócić. Dlatego tylko wynajęłam dom, a nie kupiłam. Teraz myślę, że nie ma już na to szans – mówiła z kolei Mandaryna.

Po latach Wiśniewski przyznał, że druga żona była miłością jego życia.

Taką szaloną, od pierwszego wejrzenia, można by powiedzieć. Ale teraz jestem najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem. Trwałe szczęście jest najważniejsze.

W 2007 roku Mandaryna otworzyła szkołę tańca Mandaryna Dance Studio. Dwa lata później ukazał się jej trzeci album studyjny.

Michał Wiśniewski i Ania Świątczak

Trzecią żoną Wiśniewskiego została Anna Świątczak, z którą związał się w 2006 roku, zaraz po rozwodzie z Mandaryną. Zakochani wzięli ślub w Las Vegas. Świątczak była już wtedy 3 lata w zespole – zastąpiła wtedy uwielbianą przez fanów Justynę Majkowską.

Para doczekała się dwóch córek: Etiennette i Vivienne. Przez długi czas uchodzili za małżeństwo niemal idealne.

W 2009 roku Świątczak wydała solowy krążek Aniqua, który niestety nie odniósł upragnionego sukcesu. W 2010 roku artystka postanowiła odejść z zespołu Ich Troje.

To była moja decyzja, bo zawsze lubię mieć wszystko pod kontrolą. Przez to, że pracowałam z mężem, straciłam pracę i pozycję w show-biznesie – stwierdziła w jednym z programów.

Małżeństwo ostatecznie rozpadło się w 2011 roku. Dziś Ania Świątczak jest szczęśliwą żoną i nie wraca do przeszłości. W 2020 roku ponownie zostala wokalistką Ich Troje.

Michał Wiśniewski i Dominika Tajner

Para poznała się na przyjęciu korpusu dyplomatycznego, gdy Wiśniewski był jeszcze żonaty z Anną Świątczak. Uczucie rodziło się powoli, aby ostatecznie wybuchnąć po rozwodzie muzyka. Dominika Tajner jest córką Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. 

Para wzięła ślub wzięli 30 czerwca 2012 roku nad jeziorem Brzozolasek na Mazurach. Para od początku musiała zmierzyć się z falą hejtu. Nikt nie wróżył im powodzenia, twierdzono, że lider Ich Troje nie jest w stanie wytrzymać u boku kobiety dłużej niż kilka lat. Jednak Dominika Tajner nie przejmowała się tym. Zajęła się nie tylko jego życiem osobistym muzyka, zapewniając mu spokój i stabilizację, ale także jego karierą — pełniła rolę jego menadżerki. Pomagała mu także, gdy zmagał się z chorobą alkoholową, problemami finansowymi i ogromnym zadłużeniem. Niestety ten związek również przeszedł do historii.

Bardzo go kocham, ale w związku są dwie osoby i samemu nie można zrobić nic… Michał złożył pozew o rozwód po wielu miesiącach przemyśleń. Tak zdecydował. Ja muszę to uszanować. Mam złamane serce... – zdradziła w jednym z wywiadów.

Dziś Dominika Tajner jest szczęśliwie zakochana i nie wraca do tego, co było.

Michał wiśniewski i żona Paulina

W 2019 roku pojawiły się plotki, ze Wiśniewski jest w kolejnym związku. Jego wybranką okazała się tajemnicza Paulina z Warszawy, którą muzyk poznał za pośrednictwem aplikacji randkowej. Sugerowano nawet, że lider Ich Troje planuje piąty ślub, co w końcu potwierdził sam zainteresowany.

Uroczystość odbyła się 13 kwietnia 2020 roku, w tajemnicy przed wszystkimi, a w styczniu 2021 roku na świat przyszedł syn pary, któremu nadali imiona Falco Amadeus. Lider Ich Troje wydaje się mocno zakochany i nie szczędzi obecnej żonie komplementów.

Jak mówił klasyk, żołądki nie są dobrym miejscem do hodowania motyli, ale ja czuję je każdego ranka i z tym samym uczuciem kładę się spać. Dziękuję, że jesteś — napisał w pierwszą rocznicę ślubu.

Czy Paulina Wiśniewska zostanie już przy nim na zawsze? To się okaże…

pixel