Odmalowanie mieszkania nie musi być mozolne – wynajmij fachowca!

Samodzielne odmalowanie mieszkania jest możliwe, jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, że może być ono mozolne, a efekt nie zawsze jest zadowalający. W związku z tym lepszym rozwiązaniem może być wynajęcie fachowca, który wykona tę czynność. Gdzie go szukać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze fachowca malarza? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Gdzie szukać malarza?

Szukając fachowca do odmalowania mieszkania warto skorzystać z polecenia rodziny lub znajomych, ponieważ wiele osób korzystało z tego typu usług, a malarze są w tym przypadku zweryfikowani pod kątem jakości. Oczywiście z różnych względów nie zawsze jest to możliwe, w związku z czym pozostaje znaleźć fachowca z ogłoszenia. Obecnie malarze specjaliści ogłaszają się z reguły w Internecie, co nie tylko ułatwia kontakt z nimi, ale pozwala również zapoznać się z opiniami, czy obejrzeć zdjęcia poprzednich realizacji. W efekcie można szybko i wygodnie znaleźć fachowca, a następnie zweryfikować to, czy ma wolne terminy oraz wstępnie przedstawić mu zakres prac.

Na co zwrócić uwagę szukając malarza do odmalowania ścian?

Szukając malarza do odmalowania mieszkania warto kierować się przede wszystkim umiejętnościami i doświadczeniem danego specjalisty. Warto bowiem mieć świadomość, że malowanie konkretnymi farbami może wymagać innych umiejętności, a co za tym idzie należy zapytać malarza o jego doświadczenie w temacie. Czy kierować się ceną? Otóż, warto mieć świadomość, że nie jest ona najważniejsza, ponieważ zdecydowanie bardziej liczy się końcowy efekt prac. Oczywiście fachowi malarze mogą mieć wysokie stawki, jednak należy pamiętać, że wysoka jakość i profesjonalizm musi kosztować. Istotną kwestią jest również to, czy dany malarz będzie wykonywał pracę samodzielnie, czy zleci ją swoim współpracownikom. Może (chociaż nie musi) przełożyć się to na spadek jakości, a co za tym idzie sprawić, że końcowy efekt nie spełni oczekiwań.

Dlaczego warto podpisać umowę z fachowcem malarzem?

O czym jeszcze pamiętać zlecając malowanie ścian fachowcowi? Przede wszystkim o tym, by podpisać z malarzem stosowną umowę, która będzie stanowiła zabezpieczenie zarówno dla zlecającego, jak i fachowca budowlańca. Umowa powinna określać nie tylko koszt wykonania usługi, ale również dokładnie opisywać zakres zlecanych prac. W efekcie pozwoli dochodzić ewentualnych roszczeń, czy odpowiedzialności malarza za uszkodzenia dokonane w trakcie robót (np. zniszczenie podłogi, czy uszkodzenie oświetlenia). Dlaczego jeszcze warto dążyć do podpisania umowy z fachowcem? Przede wszystkim dlatego, że jest to jeden z najprostszych sposobów, by zweryfikować jego umiejętności. Fachowiec unikający podpisania umowy może bowiem obawiać się, że nie spełni oczekiwań, a co za tym idzie będzie musiał ponieść odpowiedzialność, czy wykonać poprawki. Korzystna jest zatem rezygnacja z tego malarza i prowadzenie dalszych poszukiwań.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc szybko i dobrze odmalować mieszkanie warto zlecić tę czynność specjaliście malarzowi. Jego znalezienie nie powinno stanowić problemu, jednak każdego fachowca należy zweryfikować pod kątem jakości.