Olejowanie włosów na noc oraz inne metody olejowania

Olejowanie włosów na noc – kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Wśród osób interesujących się świadomą pielęgnacją włosów, co jakiś czas pojawiają się nowe pielęgnacyjne trendy. Jednym z nich jest olejowanie, które zdobyło szerokie grono zwolenniczek i cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Olejowanie to nic innego jak nakładanie na włosy różnych olejów. Brzmi banalnie, prawda? Warto jednak wiedzieć, że na rynku znajdują się oleje tłoczone z różnych surowców, które mają rozmaite właściwości. Dodatkowo, olejowanie można przeprowadzić na wiele sposobów. Na sucho, na mokro, z podkładem lub bez. Jedną z popularniejszych metod jest olejowanie włosów na noc. Jak wygląda taki zabieg i kiedy się na niego zdecydować?

Olejowanie pozwala wzmocnić i odżywić włosy. Poprawia również ich nawilżenie i sprawia, że stają się bardziej miękkie i błyszczące. Olejowanie włosów warto wykonywać raz na tydzień. Nie wiesz jaka metoda będzie dla ciebie najlepsza? Jeżeli posiadasz włosy suche i bardzo zniszczone, to olejowanie włosów na noc z pewnością będzie dobrym wyborem. Wieczorem nałóż na włosy wybrany olej (z podkładem lub bez), a następnie dokładnie zabezpiecz kosmyki np. za pomocą czepka. Rano zemulguj olej za pomocą odżywki, a następnie zmyj całość za pomocą używanego na co dzień szamponu.

Jak jeszcze można olejować włosy?

Nie ma uniwersalnych zasad mówiących o tym, które metody olejowania są najlepsze. Na forach można znaleźć ogólne informacje dotyczące tego, jakie oleje wybrać do poszczególnych typów włosów. W praktyce warto jednak znaleźć najlepsze rozwiązanie metodą prób i błędów. Oczywiście warto zasięgnąć opinii innych i wybrać produkt, który sprawdził się u jak największej ilości osób. Zwiększa to szansę na to, że również twoje włosy polubią dany olej. Jeśli jednak chodzi o metodę, to próbuj różnych, aż znajdziesz tą, która będzie dawała najlepsze efekty.

Zacznij od olejowania na sucho. Potem możesz spróbować nakładać olej z różnymi podkładami takimi jak np. kwas hialuronowy, żel aloesowy, czy też ulubiona odżywka. Pamiętaj, że tutaj nie ma złotej reguły działającej u wszystkich. Może się również okazać, że np. olej z awokado bardzo dobrze łączy się z używaną przez ciebie maską, a olej konopny daje najlepsze efekty na sucho. Próbuj i obserwuj efekty. Pamiętaj też, że olejowanie nie daje natychmiastowych, spektakularnych efektów. Daj sobie 3-4 zabiegi na ocenienie, czy dana kombinacja daje dobre rezultaty, czy też chciałabyś coś zmienić i uzyskać inne efekty.