Oryginalne pomysły na tatuaże na obojczyku

Tatuowanie ciała to dla wielu osób nie tylko sposób na jego ozdobienie, ale przede wszystkim na wyrażenie siebie. To właśnie dlatego wybór odpowiedniego wzoru tatuażu jest tu kwestią kluczową, podobnie jak i podjęcie decyzji o tym, w jakim miejscu taki wzór wykonamy. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest przestrzeń znajdująca się tuż pod obojczykiem i lekko na niego zachodząca.

Dlaczego stawiamy na tatuaże na obojczyku?

Skóra pod obojczykiem zapewnia osobom, które robią tatuaż po raz pierwszy dużo komfortu związanego właśnie z tym miejscem:

  • Formalne ubrania zakładane do pracy będą tatuaż zasłaniać, co wg dress codu wielu firm, jest rzeczą obowiązkową
  • W pracy – dyskrecja, na plaży – pełna możliwość zaprezentowania małego dzieła na skórze
  • Dodatkowo, tatuaże na obojczyku mogą być małe i stanowić wersję „sprawdzę, czy mi się spodoba”. Jeśli tak – prawdopodobnie z czasem zdecydujemy się na kolejny rysunek na ciele, a jeśli nie – wybrana przestrzeń wciąż będzie możliwa do zasłonięcia np. w w/w pracy.

Jakie tatuaże pod obojczyk?

  • Motywy roślinne – gałązki z listkami w kolorze lub czerni, kwiaty z pąkami zachodzącymi na kość obojczykową, gałązki oliwne, drobne pęki winogron itd.
  • Napisy – koniecznie takie, których nie będziemy się krępować za kilka lat. Imię obecnego partnera to opcja tylko dla odważnych! Dobrze sprawdzą się cytaty, nasze życiowe motto, zdanie czy wyraz w jakiś sposób nas określające np. „wolność”, „liczy się miłość”, „carpe diem”, „kocham przygodę” czy „E=mc2”.
  • Węże i jaszczurki – nie zajmą wiele miejsce, a mogą oryginalnie „wić się” pod i na obojczyku, tworząc w tym miejscu ciekawy i niemalże ruchomy wzór, który będzie się zmieniał wraz z ruchami naszego ciała.
  • Dłonie w różnych konstelacjach – miniaturowe np. splecione, wyciągające się ku sobie, złączone palcami, sięgające w przestrzeń tak, jakby czegoś szukały. Tego typu kombinacje warto powierzyć profesjonalistom, którzy dobrze wykonają każdy detal!
  • Ptaki – dla przykładu w modzie są jaskółki, których skrzydła cieniuje się tak, że sprawiają wrażenie lotu bez względu na to czy posiadacz tatuażu akurat się porusza, czy nie.
  • Figury geometryczne formowane w jakiś niebanalny wzór. Mogą to być trójkąty, strzałki, przeplatające się ze sobą koła, które stworzą efekt łańcucha, kwadraty czy sześciany układające się przy sobie jak domino.

Pomysłów na takie tatuaże jest mnóstwo, przy czym każdorazowo podczas przeglądania w salonach różnych opcji, należy pamiętać o tym, żeby wzór podobał nam się na tyle, żeby rzeczywiście chcieć mieć go na ciele całe życie!