Platynowy blond farby – sposób na ciekawą metamorfozę

Platynowy blond farby – jak wygląda platynowy blond i komu pasuje?

Platyna na włosach cieszy się niesłabnącą popularnością. Niezależnie od sezonu i innych trendów, platynowy blond posiada wierne grono gorących zwolenniczek. Ten odcień jest chłodny i nadaje noszącym go osobom wyrazistości. Jasne, zimne tony pasują kobietom o chłodnym typie urody. Posiadaczki porcelanowej cery, jasnej oprawy oczu i delikatnej urody będą zjawiskowo wyglądać w tym kolorze. Jednocześnie również kobiety o bardzo ciemnej oprawie oczu oraz kontrastowym typie urody zimy, także będą dobrze wyglądały w chłodnej platynie. 

Jeżeli marzysz o platynie, to musisz wiedzieć, że ten kolor włosów jest trudny do uzyskania. Również pielęgnacja chłodnego blondu jest stosunkowo wymagająca. Jednak efekt, który można uzyskać zdecydowanie jest wart zachodu. Platynowy blond farby dostępne są w drogeriach. Jeśli jednak zależy ci na uzyskaniu profesjonalnego efektu, polecamy udać się do fryzjera. Doświadczony specjalista będzie w stanie dobrać produkty dopasowane do potrzeb twoich włosów. Jeżeli posiadasz ciemne włosy, to uzyskanie platynowego blondu podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim może okazać się niemożliwe. Dla uzyskania optymalnych efektów oraz nie zniszczenia włosów, konieczna może się okazać stopniowa dekoloryzacja.

Odważ się na metamorfozę!

Posiadasz typ urody, który pozwoli ci dobrze wyglądasz w platynowym blondzie? Jeśli tak, to wypróbuj ten odcień i zobacz, jak będziesz się w nim czuła. Platynowy blond farby to nie wszystkie produkty, których będziesz potrzebować do metamorfozy. Kiedy już rozjaśnisz i ufarbujesz włosy, niezbędne będzie stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które pozwolą ci utrzymać chłodny odcień. Jasne włosy mają bowiem tendencję do żółknięcia, szarzenia i wpadania w niepożądane tony, np. zielone lub niebieskie. Na szczęście, dzięki odpowiednio dobranym płukankom i odżywkom, będziesz w stanie przedłużyć trwałość swojego koloru.

Chcesz wypróbować platynowy blond, ale jednocześnie nie masz ochoty na całkowitą dekoloryzację włosów? Nic nie stoi na przeszkodzie temu, by wypróbować ten kolor na części włosów. Jeżeli masz długie włosy, to możesz zdecydować się na ombre, którego końcówki będą w kolorze platynowego blondu. Jeśli efekt ci się nie spodoba, zawsze będziesz mogła ściąć końcówki. Inną możliwością jest zrobienie sobie blond pasemek, refleksów lub grzywki. Ta ostatnia opcja doskonale sprawdzi się u osób, które chcą wyróżnić się z tłumu i postawić na oryginalny look.

Dodaj komentarz