Tonik z kwasem glikolowym – kosmetyk o wszechstronnym działaniu

Tonik z kwasem glikolowym – co musisz wiedzieć o tym produkcie?

Na rynku kosmetycznym znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji. Wśród nich dostępny jest również tonik z kwasem glikolowym. Jak działa taki produkt i kiedy warto go stosować? Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to kosmetyk o dość wszechstronnym działaniu. Dzięki zawartości kwasu glikolowego w przyjaznej dla skóry postaci, produkt ten jest w stanie skutecznie wniknąć w głąb skóry. Decydując się na wprowadzenie toniku zawierającego owy kwas do swojej pielęgnacji, warto pamiętać, że choć jest on bardzo wszechstronny, to jednocześnie może podrażnić skórę. Zanim więc zaczniesz go regularnie używać, sprawdź na niewielkim fragmencie skóry, czy nie wywoła on niepożądanych skutków ubocznych.

Oprócz kwasu glikolowego, tonik zawierający ten składnik może mieć w swoim składzie również hydrolaty łagodzące i substancje nawilżające. Dzięki tym dodatkom, drażniące działanie kwasu glikolowego zostaje skutecznie zniwelowane. Tonik warto wprowadzić do swojej pielęgnacji niezależnie od rodzaju cery i wieku. Jego wszechstronne działanie jest bowiem w stanie zrobić coś dobrego dla każdego typu skóry.

Produkt o wszechstronnym działaniu

Wspomnieliśmy już, że tonik z kwasem glikolowym to produkt o wszechstronnym działaniu. Co to jednak oznacza w praktyce? Używając tego kosmetyku możemy liczyć na złuszczenie zrogowaciałego naskórka i wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu cery, regulację wydzielania sebum, która skutkować będzie rozwiązaniem problemu świecenia się. Ponadto, tonik zwęża pory, zmniejszając ich widoczność. A w przypadku cery trądzikowej przyspiesza gojenie się wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości. Ogromną zaletą kwasu glikolowego jest również to, że zmniejsza ilość zaskórników oraz spłyca pierwsze zmarszczki, poprawiając napięcie skóry.

Jak widzisz, lista zalet toniku z kwasem glikolowym jest dość długa. Jesteśmy pewni, że każda kobieta zauważy u siebie pozytywne zmiany, spowodowane wprowadzeniem tego produktu do swojej pielęgnacji. Produkt najlepiej stosować na noc, po wcześniejszym demakijażu i oczyszczeniu skóry twarzy. Istnieją dwie szkoły nakładania tego preparatu. Jedna mówi o przecieraniu cery wacikiem nasączonym tonikiem. Druga poleca “wciskać” produkt w skórę, przykładając wacik do twarzy. Naszym zdaniem warto wypróbować obie metody i sprawdzić, która z nich da lepsze efekty w twoim przypadku. Aby móc porównać obie techniki, polecamy każdą z nich stosować przez mniej więcej dwa tygodnie, a potem porównać efekty.

Dodaj komentarz