Sanah nowy album

sanah, czyli Zuzanna Irena Jurczak, to młodziutka warszawianka urodzona w 1997 roku. Ta niezwykle płodna pod względem artystycznym autorka tekstów, piosenkarka, skrzypaczka i kompozytorka tworzy muzykę  indie i popu alternatywnego.

Sukces sanah – jak to się potoczyło?

Mimo młodego wieku sanah osiągnęła już ogromny sukces w przemyśle muzycznym – występowała w brytyjskim i polskim talent show „Got talent”, zdobyła wykształcenie magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występowala na Festiwalu Piosenki Anny German, Festivalu Piosenki Dziecięcej jednak przełomem w jej karierze był rok 2019, w którym nagrała kilka viralowych utworów w tym „Rich Love”, „Idź” i „Szampan”. Pierwszy wydany album w 2020 zatytułowany „Królowa dram”  pokrył się poczwórną platyną. Ogromny sukces pierwszego krążka zachęcił sanah i wytwórnię do kucia żelaza póki gorące i już równo rok później wydano drugi album zatytułowany „Irenka”. Płytę promowały takie hity jak „Etc”, ten Stan i kolońska i szlugi”, która na youtube ma już 23 miliony. Oba albumy otworzyły sanah drzwi do kariery bardzo szeroko. Została nagrodzona tytułem najlepszego debiutu roku na festivalu Polsatu 2021 roku, empik oglosił jej płytę najchętniej kupowanym albumem. 

Najnowszy album 

Zatem jaki jest najnowszy album sanah „Irenka”, która już dziś ma status diamentu? Opakowanie zawiera dwie płyty i łącznie 27 utworów. Znajdziemy tu takie przeboje jak „szampan”, „no co ty”, „ten Stan” czy najnowszy hit, który opublikowany w październiku 2021 już dziś przebił 23 miliony odsłon na youtubie pod tytułem „kolonska i szlugi”. Okładkę zdobi nieretuszowane zdjęcie sanah, która w swoim wizerunku scenicznym stawia na naturalność. Nowoczesna muzyka pop przeplata się w doskonałej kompozycji z delikatnymi dźwiękami instrumentów smyczkowych i delikatnym, miejsacmi wręcz dziecięco brzmiącym głosem sanah. Teksty na pierwszy rzut oka emanują prostotą a jednocześnie zawierają mnogość emocji. Jest to prawdopodobnie jeden ze składników sukcesu sanah- każdy może znaleźć odbicie własnych przeżyć czy uczuć w tych nieliniowych tekstach, w których raz czuć melancholijną tęsknotę, złość, pogodzenie się z nieuniknionym rozstaniem lub walkę o marzenia. Całość robi niesamowite wrażenie dzieła, z jakim nie mieliśmy jeszcze do czynienia na polskiej scenie muzycznej. 

Sanah i liczby – sukces da się zmierzyć

Wystąpiła w reklamie tymbarku do której wraz z tak utytułowanym artystą jak artur rojk i zespołem kwiat jabloni nagrała nową wersję kultowego utworu Skaldów „wszystko mi mówi”. Została zaproszona również do reklamy Mastercard oraz Cyfrowego Polsatu. Miedia społecznościowe również się rozsrastają pod wpływem sukcesu samych piosenek – na instagramie piosenkarkę śledzi ponad pół miliona obserwatorów, na tiktoku jej profil polubiło już milion osób a na youtubie słucha ją milion subskrybentów. Liczby robią wrażenie.