Upięcie włosów – najlepsze inspiracje

Ładne i modne upięcie można wykonać nie tylko z włosów długich, ale również z tych o średniej długości, czy włosów do ramion. Dodatkowo taką fryzurę można ozdobić specjalnymi chustami, opaskami, spinkami lub kokardami. Jeśli chodzi o upięcia, to wybór jest na tyle duży, że z pewnością każda kobieta znajdzie idealną fryzurę dla siebie. Poniżej przedstawiamy najlepsze inspiracje na upięcie włosów, które z łatwością wykonasz samodzielnie.

Upięcie włosów półdługich

Upięcia włosów to idealna opcja dla kobiet, które posiadają półdługie włosy. Warkocze, koki, końskie ogony — z takimi upięciami bez problemu poradzisz sobie sama. Które fryzury są najmodniejsze w tym sezonie?

Inspiracji możesz szukać na Instagramie. Upięcia lansują m.in. Scarlett Johansson, Taylor Swift, Olivia Wilde, Jessica Alba czy też Selena Gomez. Nic dziwnego, że gwiazdy decydują się na taką fryzurę. Tak upięte włosy prezentują się niezwykle efektownie, podkreślają naturalną urodę, a niektóre nawet odmładzają. Poza tym wyglądają świetnie nawet po kilku godzinach, dlatego to idealna opcja na wesele albo imprezę.

Upięcie włosów długich

Przy włosach długich upięcia prezentują się najbardziej spektakularnie. Szczególnie modne są te, których bazę stanowią loki. Kolejny hit to luźne upięcia włosów długich z warkoczami oraz niedbały kok z wystającymi gdzieniegdzie — lekko pofalowanymi kosmykami. Jeśli śledzisz trendy z czerwonego dywanu, z pewnością zauważyłaś, że ta fryzura króluje tam od lat. Uwielbiają ją również topowe influencerki. W przypadku takiego upięcia, kok można umiejscowić zarówno na czubku głowy, jak i na dole (w stylu baletnicy). Takie uczesanie jest niesamowicie uniwersalne, pasuje do różnych typów urody, a także do wielu kreacji.

Upięcie z warkoczem

Absolutnym hitem ostatnich sezonów jest delikatne upięcie włosów w postaci luźnego koka z tyłu lub z boku głowy, który połączony jest z dobieranym warkoczem. Może on przechodzić przez cały bok głowy i włączać się w samo upięcie, może także owijać całego koka. Splotów w tym stylu może być całe mnóstwo i prezentują się one dobrze w połączeniu z klasycznym, dziennym ubiorem.

Luźne upięcie z warkoczem to fryzura, która często wybierana jest na specjalne okazje, jak np. ślub. Niestety jej wykonanie, mimo że warkocz wygląda jakby miał rozpaść się wraz z pierwszym ruchem, a w rzeczywistości jest bardzo trwałym splotem, wymaga dużych umiejętności.

Upięcie włosów — zachowaj balans!

Pamiętaj, że fryzura powinna pasować do całej stylizacji. Jeśli decydujesz się na bogato zdobioną sukienkę lub ekstrawagancki kombinezon, postaw na proste uczesanie. I na odwrót. Przy prostej kreacji możesz zaszaleć na głowie, np. wybierając efektowny dodatek do włosów, jakim są opaski, kokardy lub spinki z kamieniami, które kilka sezonów temu wróciły do łask.