Wkładki do szpilek. Jak je znaleźć i ile kosztują?

Dla kobiety nogi są wizytówką. Pracują dla nas każdego dnia, transportują nas do pracy, na uczelnię, trzymają w pionie podczas długich godzin stania w autobusie lub kolejne w sklepie. Zasługują na dobre traktowanie z naszej strony zwłaszcza jeśli nosimy buty na wysokich obcasach.

Na kłopoty: wkładki żelowe!

Każda kobieta ma przynajmniej jedną parę wysokich obcasów. Bardzo trudno jest całkowicie się bez nich obejść. Jeśli chcemy zrobić wrażenie na tym ciemnookim, szarmanckim koledze z pracy, który wreszcie zaprosił nas na kawę – koniecznie obcasy! Gdy umówiłyśmy się na rozmowę o pracę lub o podwyżkę. Jeśli zbliża się data ślubu – naszego lub przyjaciółki, po prostu potrzebne są szpilki. Jednak nie każde stopy są do tych szpilek przystosowane, zwłaszcza jeśli zakładamy je odświętnie. Bardzo często nasze podeszwy będą gwałtownie protestować gdy tylko włożymy szpilki. Obcas wymusza nienaturalną pozycję stopy podczas której ciężar ciała jest nierówno rozłożony co powoduje ból i dyskomfort, powstawanie odcisków i obtarć. Dla każdej miłośniczki obcasów cierpiącej na powyższe dolegliwości mamy dobrą wiadomość – wkładki żelowe do szpilek. Dzięki temu wynalazkowi już nigdy nie będziesz musiała zdejmować obcasów z grymasem bólu na twarzy a jedynie z zadowoleniem na ustach na wspomnienie wspaniale spędzonego wieczoru! 

Jak je znaleźć i ile kosztuje to koło ratunkowe dla naszych stóp?

Wkładki żelowe można kupić w popularnych serwisach aukcyjnych takich jak allegro czy ebay. Można je też nabyć w sklepach obuwniczych a nawet aptekach. Ich cena waha się od kilku do kilkunastu złotych. Nie polecamy kupowania używanych modeli z oczywistych względów – mogą być zdeformowane po długim użytkowaniu oraz można niestety zarazić się grzybicą, którą trudno jest później zwalczyć. Jest wiele rodzajów dostępnych na rynku- od całych wkładek pokrywających stopę, przez korki tylko pod pięty, zapiętki, podpiętki, wkładki po palce a nawet cienkie „hamulce” żelowe przeciw wypadaniu stopy z obcasów. Przekrój produktów jest ogromny i można idealnie dobrać wkładkę do naszych potrzeb. Kolejną ich zaletą jest to, że w większości są przezroczyste co oznacza, iż nikt nie zauważy, że ich używamy. Dyskrecja i komfort to coś co kochamy ponad wszystko. 

Jak używać wkładek? 

Przed użyciem wkładki najlepiej jest buty przesuszyć np. suszarką lub wystawić na zewnątrz oraz przeczyścić z kurzu, paproszków, nitek tak by wkładka dobrze przykleiła się do wnętrza obuwia i pozostawała nieruchoma przez cały czas jej użytkowania. Wypróbuj wkładki żelowe i pokochaj swoje szpilki na nowo.