Wycieniowane włosy – o tym powinnaś wiedzieć

Zanim się zdecydujemy na wycieniowane włosy, sprawdźmy, dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie, a kto powinien unikać takowego cięcia.

Wady i zalety cieniowanych włosów

Czy na wycieniowane włosy warto się zdecydować? Jest to kwestia mocno indywidualna. Warto przed strzyżeniem poznać wszelkie wady i zalety takiego cięcia. Zacznijmy od wad.

Na pewno cieniowanie włosów może powodować kruszenie się włosów, rozdwajanie końcówek oraz wykruszać końce. Włosy mogą się niestety skręcać od spodu. O wiele trudniej takie włosy się zapuszcza.

Zdecydowanie najgorsze jest cieniowanie włosów przy użyciu degażówek. Końcówki włosów przy użyciu tego narzędzia są miażdżone oraz odrywane. W związku z tym zachodzą zmiany w samej strukturze. Włos w takiej sytuacji zachowuje się w sposób nieprzewidywalny. W przypadku włosów cienkich cieniowanie powoduje przerzedzenie wizualne włosów. Nikt nie chce mieć na głowie efektu „piór” czy też „hełmu”.

A jak kształtują się zalety? Cieniowanie lubią na pewno włosy falowane oraz kręcone. Cieniowanie wydobywa oraz także intensyfikuje skręt naturalny. Ułatwia to samo skręcenie się pasm, ponieważ włosy o przeróżnej długości mogą się zaczepiać o siebie.

Kolejną zaletą cieniowania jest możliwość nadania fryzurze kształtu naturalnego. Włosy nie będą się plątały, ponieważ nie są zbitą masą i się o wiele mniej niszczą. Włosy zdrowie i wypielęgnowane, bez względu na to, czy są proste czy też kręcone, lepiej się nadają pod cieniowanie, które nie zniszczy ich, a samo zdjęcie objętości im nada lepszy kształt, jak i także lekkość. Cieniowanie gwarantuje nam lekkość na skórze naszej głowy.

U kogo sprawdzi się cieniowanie włosów?

Cieniowanie włosów nadaje się dla kręconych włosów (ale nie dla wszystkich). Dzięki cieniowaniu się tworzą bardzo ładne warstwy, które uwydatniają efektownie skręt. Cieniowanie będzie przede wszystkim służyło włosom gęstym oraz grubym. Jednak pamiętajmy, że właściwe cieniowanie to bardzo trudna sztuka. Jest niezmiernie rzadko spotykaną umiejętnością u fryzjerów współczesnych. Są oczywiście tak zwani mistrzowie gatunki, ale niestety należą oni do okazów już wyjątkowych. Częściej ich efektem pracy są chody na włosach. Takiego efektu nie chce nikt z nas. Wiemy o tym doskonale.

W przypadku włosów, których jest naprawdę dużo, cieniowanie pomoże nam jak najbardziej okiełznać busz, w przypadku cienkich włosów, potęguje wrażenie niesamowitej cienkości. Cienkie włosy wyglądają bardzo zdrowo, jak pędzel, jeśli oczywiście są ścięte na prosto.