Białe włosy hitem modnej koloryzacji – co trzeba o nich wiedzieć?

Śnieżnobiałe, metaliczne, pastelowe albo w kolorze kości słoniowej – pomysłów na białe włosy jest dzisiaj mnóstwo! Nie ma się czemu dziwić: ten odcień zawładnął salonami fryzjerskimi i coraz więcej osób chce sprawdzić, jak wyglądałoby właśnie w idealnie położonej na włosach bieli. Jak to zrobić i o czym pamiętać, decydując się na taki kolor?

Po pierwsze: koloryzacja

Białe włosy nie są łatwe do uzyskania w domowych warunkach, więc jeśli cenisz sobie ich zdrowie i otrzymanie finalnie takiego efektu, o jakim marzysz – zapomnij o samodzielnym farbowaniu i saszetkach koloryzujących. Profesjonalista zrobi to lepiej! Oczywiście, możesz sama spróbować nałożyć biel na aktualny kolor, ale lojalnie ostrzegamy, że ryzyko spalenia włosa lub otrzymania brzydkich, żółtych kosmyków jest w tym przypadku wysokie.

Koloryzacja na biało wymaga nie tylko nałożenia farby, ale wcześniej zdjęcia naturalnego pigmentu poprzez przeprowadzenie zabiegu intensywnego rozjaśniania włosów. Ktoś, kto chce uzyskać biel na szybko i pominie ten ważny etap, może się srogo rozczarować. Mocne rozjaśnianie wiąże się z koniecznością wybarwienia włosów, a to z kolei, poprowadzone w nieumiejętny sposób doprowadzić może do ich spalenia. Dekoloryzacja to także konieczność stosowanie właściwych tonerów ochładzających kolor aż do uzyskania bieli, więc w tym przypadku przypominanie o profesjonalnych usługach fryzjerskich nie jest w żaden sposób przesadzone!

Jak zachować białe włosy?

Po rozjaśnianiu, włosy na pewno będą nieco bardziej zniszczone niż przed, dlatego będą wymagały właściwej pielęgnacji. Fryzjer doradzi tu zakup najbardziej optymalnych odżywek i tonerów, a zabiegi z użyciem tego drugiego będzie trzeba wykonać przynajmniej raz na trzydzieści dni. Przydadzą się również specjalistyczne szampony, maski i wykonanie od czasu do czasu płukanki, która w precyzyjny sposób domknie łuski włosów i nie pozwoli „uciekać” białemu pigmentowi.

Ważne: odrosty w kolorze naszych naturalnych włosów będzie trzeba oczywiście rozjaśniać, ale nie wykonuje się już tutaj całościowego farbowania, a jedynie punktowe, właśnie na same odrosty. To pozwala zachować lepszą kondycję włosa i jego zdrowia, bez niepotrzebnego przesuszania. Odrosty, jak przy każdej innej koloryzacji będą już widoczne po około 4-5 tygodniach.

Warto pamiętać, że im dłuższe mamy włosy, tym bardziej wymagające będzie utrzymanie ich idealnej bieli przez długi czas. Krótkie fryzury są prostsze w pielęgnacji i nie będą zajmować tyle czasu, a z dłuższymi nawet na odrosty warto będzie jednak udać się do salonu, w którym wykonało się pierwsze rozjaśnianie i potem farbowanie na biało.