Dla kogo fioletowe włosy? Odważna koloryzacja i ciekawostki

Fioletowe włosy to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyróżniać z tłumu! Energetyczne, przykuwające uwagę, nieszablonowe i potrafiące wzbudzać emocje. Kiedy warto zdecydować się na taką koloryzację i do jakiego typu urody będzie ona dobrze pasować? Jak wygląda samo farbowanie i co warto wiedzieć jeszcze zanim podejmiemy decyzję o tak radykalnej zmianie koloru włosów? Podpowiadamy!

Komu będą pasować fioletowe włosy?

Fryzjerzy polecają ten rodzaj farb przede wszystkim osobom, które mają duszę ekstrawertyczną i lubią rzucać się w oczy. Fiolet, niezależnie od zastosowanego przy farbowaniu odcienia będzie ściągał uwagę przechodniów, nierzadko też budząc pytania, dlatego jeśli jesteśmy introwertykami i raczej wolimy chować się w tłumie niż z niego wyróżniać, to lepiej zrezygnujmy z tej barwy. W przeciwnym przypadku – jak najbardziej warto ją wykorzystać i do zmiany wizerunku i do podkreślania urody!

Cera stworzona do fioletowych wariacji na głowie to ta, która cechuje się jasnym kolorytem i wręcz porcelanowym odcieniem. Mówi się, że im jaśniejsza skóra, tym ładniej wygląda na niej fiolet, ale oczywiście nie znaczy to, że przy ciemnej karnacji taka koloryzacja jest wykluczona! Tu bardziej bierzemy pod uwagę nasz charakter, tryb życia i chęć dokonania zmiany mocnej, wyrazistej, radykalnej. W profesjonalnych studiach urody fryzjerzy mogą dobrać właściwy odcień fioletu do praktycznie każdego typu urody: od jasnego fioletu, lawendowych wariacji, pasteli, przez pasemka miksujące ciemne i jasne fiolety, aż po bardzo głębokie odcienie śliwki, purpurę czy ombre.

Ważne wskazówki przy koloryzacji

  • Pierwsze farbowanie na fiolet może (i jest to bardzo częsty przypadek) nie dać takiego efektu, jakiego się spodziewaliśmy. Fioletowe pigmenty potrzebują czasu, żeby wydobyły na wierz całe piękno i dobrze połączyły się z aktualną barwą włosa. Bardzo często konieczna jest następna koloryzacja – na odcień pośredni, który łącząc się z docelowym da najlepsze rezultaty.
  • Wybierz salon, a nie farbę z drogerii – będzie drożej, ale różnica w wykonaniu będzie kolosalna! Profesjonalista naprawdę potrafi z różnymi kombinacjami fioletu o wiele więcej niż gotowa mieszanka z butelki sklepowej.
  • Pamiętaj o pielęgnacji: warto po farbowaniu wykorzystać olejki arganowe i żurawinę, które dobrze podkreślą kolor i zadbają o to, by nie płowiał tak szybko. Zawsze stosuj też dobrej klasy odżywki.

Aktualnie w modzie są włosy fioletowe nie tylko wykonane w całości, ale też jako pasemka np. na włosach brązowych czy czarnych. Pasemka to dobry pomysł na poznanie nowego odcienia i podjęcie decyzji o tym, czy na pewno chcemy mieć całość fioletową, czy jednak byłoby to zbyt intensywne.