Fryzury, które odejmują lat – sprawdźmy to

Jeśli chodzi o fryzury, które odejmują lat to jest ich naprawdę wiele. Kluczem jednak jest tutaj dobór fryzurki do kształtu naszej twarzy. W jaki sposób określić własny typ? Sprawdźmy to.

Fryzura i nasz kształt twarzy

Kluczem do wyglądania dobrze oraz młodo jest dopasowanie odpowiednie fryzury do kształtu naszej twarzy. Wszystkie fryzury, które odejmują lat są oparte o odpowiednią długość, cięcie oraz o grzywkę. Dominuje tak naprawdę pięć różnych kształtów twarzy. Jest to: twarz okrągła, twarz owalna, twarz trójkątna, twarz kwadratowa czy też twarz prostokątna.

Dobór fryzury

Posiadaczki szczęśliwe owalnej twarzy mają naprawdę szerokie pole do popisu. Kobiety te charakteryzują się czołem perfekcyjnie osadzonym. Jest nie za niskie oraz nie za wysokie. Jest to zaokrąglona delikatnie broda, smukłe policzki oraz zaznaczone delikatne kości policzkowe. Do owalnej twarzy pasuje bardzo wiele fryzur. Mogą to być zarówno włosy długie, półdługie czy też włoski krótkie.

Z kolei twarz okrągła charakteryzuje się pełnymi policzkami oraz niskim czołem. Niektórym wydawać się może nieco pucułowata. Długość twarzy przy okrągłym kształcie jest niewiele większa, aniżeli jej szerokość.

Fryzurka dla osób o twarzy okrągłej dążyć powinna przede wszystkim do jej wysmuklenia. Należy unikać bardzo równomiernych, krótkich oraz także grzecznych cięć czy też ciężkich grzywek, które zakrywają całe czoło. Jeśli krótka fryzurka to z cieniowaniem oraz z leciutkim rozczochraniem, warto także zostawić na szczycie głowy objętość. Świetnie się sprawdzi lekka, jak i także asymetryczna grzywka. Bardzo wyszczuplająco zadziałają długie włosy, chociaż w pewnym wieku przynieść mogą postarzający efekt. Idealną fryzurą w tym przypadku jest long bob.

Zaś twarz kwadratowa o bardzo mocnych rysach jest twarzą bardzo charakterystyczną. Żuchwa jest tutaj wyraźnie zarysowana, policzki są szerokie o bardzo mocnych kościach, wyróżnia się także linia pozioma szczęki. Jaka tutaj będzie pasowała fryzurka? Fryzurka przy twarzy kwadratowej powinna złagodzić bardzo ostre linie żuchwy. Najlepiej jeśli postawimy na asymetryczne fryzury czy też takie, które okalają luźno twarz. Lepiej unikajmy prostych oraz ciasnych grzywek oraz uczesań wiązanych. Najlepiej naszą twarz wymodelują włosy półdługie. Są to fryzury kończące się tuż poniżej linii naszej żuchwy. Lekkości dodadzą nam loczki czy też lekka fala.

Jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Jest z czego wybierać i można się rzeczywiście odmłodzić. To nam się zdecydowanie podoba.