Kim jest Joanna Sydor [mąż, instagram,dzieci]

Joanna Sydor – kim jest?

Na polskiej scenie filmowej znaleźć można wielu wspaniałych aktorów i aktorek. Wśród nich znajduje się Joanna Sydor, która znana jest również pod nazwiskiem Sydor-Klepacka. Urodziła się w styczniu 1975 roku, w Białymstoku. Polska aktorka, która ukończyła I LO w Tarnowie. Za jej debiut można uznać gościnny zespół na planie teledysku Cemetery of Scream, pod tytułem “Anxiety.” Ukończyła studia na PWST w Krakowie, w 1998 roku otrzymując dyplom. W latach 1998-2005 była aktorką grającą na deskach Teatru Starego, znajdującego się w Krakowie. Warto wspomnieć, że w 2014 roku ukończyła drugi kierunek studiów. Drugi dyplom otrzymała na Wydziale Architektury Wnętrz, w warszawskiej ASP. Prywatnie, Joanna Sydor jest córką lekarza oraz siostrą muzyka i kompozytora, Pawła Sydora.

Jeżeli chodzi o dorobek artystyczny, to wśród spektakli, w których grała, znajdują się “Bracia Karamazow,” “Dekalog II,” “Dekalog VIII” i “Pseudonim Anoda.” Filmografia przedstawia się bardziej imponująco i obejmuje spektakle telewizyjne, filmy oraz seriale. Pierwszym spektaklem telewizyjnym, w którym zagrała Joanna, był “Listopad.” Aktora wcieliła się w nim w Zosię Kunicką. Później, do 1999 roku, Sydor cały czas grywała w różnego rodzaju spektaklach telewizyjnych, wśród których warto wymienić m.in. “Zdradę,” “Nowe szaty cesarza,” czy też “Białą damę.” Następną produkcją, w której aktorka wzięła udział, był polski serial “Więzy krwi.” Wcieliła się w nim w lekarkę pogotowia. W następnych latach Sydor brała udział w wielu rozmaitych produkcjach, poszerzając swój dorobek aktorski. Wśród tych, o których warto wspomnieć znajdują się m.in. “Szkoła Obmowy,” “Na dobre i na złe,” “M jak Miłość,” “Prawo Agaty,” “Hotel 52,” czy też “Śnił mi się już słoń i kino” lub “Komisarz Alex.” Jak widać dorobek aktorki jest bogaty, choć w ostatnich czasach mogliśmy ją oglądać głównie w serialach.

Kilka słów o bracie aktorki 

Paweł Sydor urodził się w październiku 1970 roku, w Białymstoku. Jest kompozytorem, dyrygentem i pianistą. Już jako młody, zaledwie sześcioletni chłopiec, Paweł uczył się gry na fortepianie. Szkołę muzyczną drugiego stopnia ukończył w Tarnowie. Dodatkowo, Sydor jest absolwentem I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. Kiedy rozpoczął studiowanie gry na fortepianie, trafił pod skrzydła Sanforda Margolisa. Kompozycję studiował u Edwarda Millera i Richarda Hoffmana. Paweł może się pochwalić byciem laureatem wielu nagród i konkursów, w tym m.in. Herbert Elwell Memorial Prize in Composition, Piser Scholarship, czy też konkursu Brielle Composition Competition.