Kabaret Czesuaf – jeden z najbardziej lubianych kabaretów w Polsce

Kabarety cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a jednym z najbardziej lubianych jest Kabaret Czesuaf. Grupa powstała w 2002 roku i od tego czasu zdobyła wiele nagród i wyróżnień na najważniejszych festiwalach i przeglądach kabaretowych. Jeśli interesują Cię informacje na temat członków kabaretu, a także o powstaniu grupy i towarzyszących temu okolicznościach, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Kabaret Czesuaf — skład grupy i nagrody

Kabaret Czesuaf powstał w 2002 roku w Poznaniu. W skład grupy wchodzą: Wojciech Kowalczyk, Maciej Morze, Tomasz Nowaczyk oraz Olga Łasak.

Grupa na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia zdobyte na najbardziej wartościowych festiwalach kabaretowych w Polsce, w tym dwukrotnie II miejsce na XXV Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie oraz I nagrodę w konkursie głównym Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK w Rybniku. Transmisje na żywo z występów Kabaretu Czesuaf często pojawiają się w telewizji. Ich najbardziej znane skecze to m.in. Mowa nienawiści, Rośliny doniczkowe czy Ferie w Zakopanem.

W 2021 roku grupa zaprezentowała się na wydarzeniu Polsat Super Hit Festiwal.

Kabaret Czesuaf — Olga Łasak

Olga Łasak to jedyna kobieta w składzie Kabaretu Czesuaf. Do grupy dołączyła w 2017 roku. Jest absolwentką szkoły wokalno-baletowej przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. Artystka gościnnie występuje także w Kabarecie Moralnego Niepokoju, Paranienormalni oraz Kabarecie Młodych Panów. Jej mężem jest Paweł Gniwecki, który pełni także rolę menadżera Kabaretu Czesuaf.

Kabaret Czesuaf — Instagram

Jedna z najbardziej lubianych grup kabaretowych w Polsce prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @kabaretczesuaf. Na chwilę obecną, ich aktywność śledzi ponad 3 251 tysiące użytkowników tego serwisu.