Kim jest Ewa Stoch?

Ewa Bilon-Stoch to żona jednego z najpopularniejszych skoczków narciarskich w Polsce i zarazem jedna z jego najwierniejszych fanek. Rodowita góralka z wykształcenia jest pedagogiem, to zawodowo zajmuje się fotografią. Jest także menadżerką swojego męża, o którego troskliwie dba od wielu lat. Co jeszcze wiemy na temat żony Kamila Stocha? Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej!

Ewa Bilon-Stoch — wiek, wykształcenie

Ewa Bilon- Stoch urodziła się 1 stycznia 1985 roku w Zakopanem. Uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie trenowała judo. Co ciekawe, w tej samej szkole uczył się jej przyszły mąż, ale nigdy się w niej nie spotkali. Może to wynikać z faktu, że kobieta jest starsza od swojego męża o 2 lata i tym samym uczyła się dwie klasy wyżej. Ewa Bilon-Stoch z wykształcenia jest pedagogiem i absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych.

Żona Kamila Stocha ma swoją agencję marketingu sportowego – Eve-nemenT Ski Jumping Team. Jest także menadżerką męża, a także Dawida Kubackiego i Stefana Huli. Była pomysłodawczynią założenia klubu narciarskiego dla dzieci i młodych skoczków KS Eve-nement Zakopane, którego obecnie jest prezeską. Wraz z Kamilem Stochem prowadzi także sklep z czapkami i akcesoriami zimowymi „Kamiland”. W 2021 roku małżeństwo otworzyło także Galerię Trofeów Kamila Stocha – KAMILAND w Zakopanem.

Ewa Bilan-Stoch – prywatnie

Ewa Bilon i Kamil Stoch poznali się w 2006 roku na zawodach w Planicy, gdzie kobieta robiła zdjęcia skoczkom. Trzy lata później para zaręczyła się w tym samym miejscu, a ślub wzięli 10 sierpnia 2010 roku w Sanktuarium Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne koło Zakopanego. Para nie ma dzieci.

Żona Stocha jest ogromną miłośniczką fotografii, z którą postawiła związać swoją przyszłość.

Robienie zdjęć daje jej możliwość oderwania się od otaczającej rzeczywistości. Pozwala się skoncentrować i skupić, ale tez odprężyć — napisała pod jednym ze swoich zdjęć na Instagramie.

Jednym z największych sukcesów Ewy Bilon-Stoch była wystawa fotografii „Perpetui Flores”. W projekcie wzięło udział 30 najlepszych skoczków narciarskich XXI wieku, a przygotowanie wydarzenia zajęło jej pół roku. Fotografie przedstawiają zdobycze medalowe skoczków ułożone w formie kompozycji kwiatowych.

Ewa Bilan-Stoch – Instagram

Ewa Bilan-Stoch prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ewabilonstoch. Aktualnie jest obserwowana przez ponad 87 tysięcy użytkowników tego serwisu. Na jej profilu znaleźć można wiele zdjęć, w tym sporo z Kamilem Stochem w roli głównej. Kobieta nie prowadzi jednak swojego konta regularnie i nierzadko zdarzają jej się kilkumiesięczne przerwy w publikowaniu postów. W jednym z wywiadów przyznała, że nie ma potrzeby regularnego dzielenia się swoim życiem, a zdjęcia dodaje, kiedy ma czas, czyli głównie podczas wyjazdów.