Na czym polega manicure kombinowany?

Idealny manicure to pozycja obowiązkowa dla każdej nowoczesnej kobiety. Dodaje pewności siebie, a to tylko jedna z wielu zalet. Zadbane paznokcie są integralną częścią wyglądu, którego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi i dodanie pewności siebie. Istnieje wiele podejść do wykonania tego rodzaju zabiegu kosmetycznego, a dziś coraz większą popularnością cieszy się manicure kombinowany. Manicure kombinowany to optymalne i wszechstronne rozwiązanie, które pozwala łączyć kilka technik jednocześnie. Sprawdź, na czym polega i jakie są jego zalety!

Manicure kombinowany – co to jest?

Manicure kombinowany to trend coraz bardziej popularny wśród stylistek na całym świecie. Jego przygotowanie nie wymaga specjalnych umiejętności, ani akcesoriów, wykraczających poza standardowy sprzęt kosmetyczny, ale niezbędna będzie nadzwyczajna dokładność. Inaczej zabieg ten można nazwać stylizacją „pod skórki”. Jeśli przyjrzeć się bliżej klasycznemu manicure hybrydowemu i temu wykonanemu metodą mieszaną, pierwszą różnicą (a właściwie jedyną) będzie widoczność odrostu – wyjaśnia Marta Kowalczyk – redaktor naczela serwisu z inspiracjami na paznokcie PazurkoweLove.pl. To właśnie w tym elemencie manicure został udoskonalony, kiedy opracowano nową metodę jego wykonania, czyli manicure kombinowany. Można poznać go po tym, że lakier został zaaplikowany pod same skórki, tworząc wrażenie, jakby wychodził spod nich. Ogromną zaletą paznokci wykonanych tym sposobem jest fakt, że odrost pojawia się dopiero po ponad tygodniu. Oznacza to dłuższą trwałość stylizacji, przy uwzględnieniu starannego wykonania i dbałości nie tylko o okolicę wału okołopaznokciowego, ale również o wolny brzeg płytki. Nie chcesz przecież, aby lakier zaczął się tam odpryskiwać. Manicure kombinowany to w dużym skrócie mówiąc efektowniejsza i bardziej precyzyjna wersja paznokci hybrydowych. Czy manicure kombinowany można więc wykonać tylko na hybrydach? Nie! Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, a to dlatego, że tego typu stylizacja jest dokładniejsza niż zwykłe przygotowanie paznokci i cechuje ją większa precyzja przy nakładaniu każdego z produktów.

Manicure kombinowany — metoda malowania „pod skórki”

Najważniejszą częścią procesu jest pozbycie się skórek. Należy je odsunąć, bardzo dokładnie odciąć i spiłować. Aby wykonać tę procedurę, potrzebujesz profesjonalnego szkolenia i doświadczenia. Ważne jest, aby bardzo dokładnie nauczyć się tego procesu od profesjonalisty, ponieważ będzie on wykonywany ostrymi narzędziami na bardzo delikatnym obszarze naskórka, który łatwo krwawi. Pamiętaj, aby wysterylizować cały swój sprzęt: pilniki, szczypce, nożyczki i popychacze przed tą procedurą. Po usunięciu skórek i wygładzeniu płytki paznokcia można pod skórki nałożyć lakier lub hybrydę. Wygląda to tak, jakby kolor wyrósł prosto z łożyska paznokcia, ponieważ między skórkami a warstwą lakieru nie widać miejsca na naturalny paznokieć.

Zalety manicure kombinowanego

Najważniejszą zaletą manicure kombinowanego jest jego trwałość. Preparat rozprowadza się pod skórkami, a odrastanie paznokcia widoczne jest dopiero po 1-2 tygodniach (w zależności od indywidualnego wzrostu paznokcia). Po czterech tygodniach odrastanie nie jest już tak widoczne, jak przy tradycyjnym manicure hybrydowym. Wiele kobiet zwraca uwagę na precyzję wykonania manicure, dlatego niezwykle ważny jest sposób nakładania produktu przez kosmetyczkę – im bliżej skórek, tym lepiej. Według nas manicure kombinowany powinien być usługą dostępną w każdym salonie kosmetycznym. To świetny sposób, aby zaimponować klientom swoimi umiejętnościami, profesjonalizmem i precyzją. Zaletą manicure kombinowanego jest fakt łączenia różnych technik, które pozwalają wydobyć z każdej to, co najlepsze. Niezwykłą zaletą wyboru manicure kombinowanego jest to, że w przeciwieństwie do wszystkich konkurencyjnych technik pozwala na dobranie optymalnych dla siebie warunków.

Jak zrobić manicure kombinowany?

Manicure kombinowany to idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią praktyczne, a jednocześnie efektowne rozwiązania. Nie tylko ze względu na dokładność wykonania, ale i późniejszą trwałość. Co ważne, do tak starannej obróbki skórek potrzebne będą wysokiej jakości akcesoria. Aby nauczyć się wykonywać manicure kombinowany w łatwy i szybki sposób, warto mieć dobre podstawy i wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Tutaj należy zaznaczhć, że bardzo istotna jest dezynfekcja. Możesz potraktować zarówno ręce, jak i powierzchnię, nad którą pracujesz, specjalnym środkiem dezynfekującym. Jest to niezwykle ważne, ponieważ podczas obróbki skórek nawet najbardziej wprawna ręka może łatwo uszkodzić skórki. Przestrzegając zasad działania, wykonany manicure kombinowany będzie cechować trwałość i wysoka estetyka. Tego typu stylizacje są eleganckie i świadczą o dbałości o każdy najmniejszy szczegół.