Olejek rycynowy na paznokcie – dlaczego warto go stosować?

Zadbaj o swoje dłonie stosując olejek rycynowy na paznokcie

Twoje dłonie każdego dnia narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników. Wśród nich znajduje się choćby chemia do sprzątanie, częste mycie rąk, czy też zmiany temperatury, związane z przebywaniem w klimatyzowanych lub ogrzewanych przestrzeniach. Nie tylko skóra dłoni wymaga zaopiekowania się nią i poświęcenia jej uwagi. Również twoje paznokcie zasługują na odpowiednią pielęgnację i zadbanie o nie. Do tego celu możesz wykorzystać olejek rycynowy, który umożliwi ci wzmocnienie i odżywienie płytki.

Jak działa olejek rycynowy stosowany na paznokcie?

Lista zalet olejku rycynowego jest długa. Pomińmy jednak jego uniwersalność i skupmy się na dobrych efektach jakie jesteśmy w stanie osiągnąć stosując go na paznokcie. Pierwszą zaletą stosowania olejku na płytkę paznokciową jest to, że pozytywne efekty zaobserwujemy nie tylko na samych paznokciach, ale również na otaczających je skórkach. Olejek rycynowy na paznokcie pomoże nam pozbyć się wszystkich infekcji skórnych oraz zanieczyszczeń znajdujących się na płytce paznokciowej. Kwasy tłuszczowe zawarte w olejku pozwalają przyspieszyć wzrost paznokci jednocześnie wspomagając regenerację skórek. Kwasy tłuszczowe dostarczają również cennych substancji odżywczych. 

Olejek rycynowy na paznokcie, używany regularnie wzmocni płytkę, pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, wygładzi powierzchnię paznokci, zmiękczy skórki i będzie zapobiegać rozdwajaniu i łamaniu się pazurków. Ponadto, stosowanie olejku jest w stanie zapewnić ochronę przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi.

W jaki sposób stosować olejek rycynowy?

Olejek można nakładać bezpośrednio na płytkę, używając do tego celu wacika kosmetycznego. Jeżeli jednak mamy więcej czasu, warto delikatnie podgrzać olejek. Dzięki temu stanie się on bardziej płynny i będzie lepiej wnikał w głąb paznokcia, zapewniając mu lepsze nawilżenie. Olejek możesz wlać do miseczki, a następnie podgrzać go w kąpieli wodnej. Kiedy już będzie ciepły, zacznij moczyć w nim końcówki palców. Taki zabieg powinien trwać mniej więcej kwadrans. Kiedy wyjmiesz dłonie z olejku, delikatnie osusz je za pomocą ręcznika i wykonaj masaż paznokci i skórek. Dzięki temu produkt jeszcze lepiej się wchłonie.

Jeżeli zależy ci na silnej regeneracji, polecamy nałożyć olejek na całe dłonie, wmasować go, a następnie założyć bawełniane rękawiczki. Taki zabieg dobrze jest wykonać przed snem, zostawiając rękawiczki na całą noc na dłoniach. Dzięki takiej “maseczce,” dłonie będą w doskonałej kondycji, a paznokcie będą odżywione i nawilżone.