Rodzaje grzywek – na jaką fryzurę warto się zdecydować?

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Sprawdź jakie rodzaje grzywek będą do ciebie pasować!

Delikatna zmiana wyglądu, a może totalna metamorfoza? W zależności od twoich potrzeb i oczekiwań, możesz zmienić fryzurę delikatnie podcinając włosy i robiąc sobie refleksy lub też np. całkowicie zmieniając kolor, robiąc sobie grzywkę i zmniejszając długość o połowę. Jeżeli zastanawiasz się nad zrobieniem grzywki, to warto najpierw przeanalizować jaki masz rodzaj włosów, kształt twarzy i codzienne przyzwyczajenia związane z układaniem włosów. Niektóre grzywki wymagają bowiem codziennego stylizowania lub też nie wyglądają dobrze przy włosach kręconych. Oto najpopularniejsze rodzaje grzywek, wraz z informacjami do jakich osób będą one pasować.

Jaką grzywkę wybrać?

Udając się do salonu fryzjerskiego bardzo często po prostu potrzebujemy odmiany, bez zastanawiania się, czego dokładnie oczekujemy. Poniżej znajdziesz różne rodzaje grzywek. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję o zrobieniu sobie konkretnej fryzury!

Grzywka na bok to chyba jedna z najpopularniejszych grzywek, noszona niezależnie od wieku i płci. Taki rodzaj grzywki jest bardzo często wybierany przez osoby, które chcą ją zapuścić. Noszenie grzywki na bok sprawia, że włosy nie wpadają nam do oczu i mogą swobodnie osiągnąć pożądaną długość. Popularność tego rodzaju grzywki bierze się również stąd, że sprawdzi się ona u każdego, niezależnie od posiadanego kształtu twarzy.

Myśląc o grzywce, bardzo często jako pierwsza przychodzi nam na myśl grzywka na prosto, będąca bardzo klasyczną fryzurą. W zależności od potrzeb – taka grzywka może sięgać do połowy czoła, dotykać linii brwi lub też zupełnie je zakrywać. Taka fryzura optycznie poszerza twarz, dlatego polecamy ją szczególnie posiadaczkom pociągłej buzi, w kształcie trójkąta lub serca.

A może zdecydujesz się na grzywkę francuską? Jest to grzywka ścięta na prosto, która powinna być dość rzadka i roztrzepana. Niesforne kosmyki pozwolą na uzyskanie efektu nonszalanckiej elegancji. Warto jednak mieć na uwadze, że taki rodzaj cięcia nie sprawdzi się u posiadaczek okrągłej buzi. 

Długa grzywka to uczesanie dla każdego, kto będzie miał cierpliwość do układania jej. Choć jest uniwersalna i sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy, to warto zastanowić się, czy będziemy mieć czas na codzienne stylizowanie takiej fryzury. Jeżeli zależy ci na grzywce, którą nie trzeba się zajmować, to polecamy asymetryczną grzywkę na bok. Taka grzywka również jest uniwersalna i sprawdzi się przy każdym kształcie twarzy, a nie będzie wymagała codziennego układania. 

Dodaj komentarz