Dekoracje DIY w stylu boho – zobacz, co możesz wykonać niewielkim kosztem

Wiele osób czerpie prawdziwą satysfakcję z tworzenia własnoręcznych dekoracji. Mogą to być stroiki, zakładki do książek, czy inne prace w stylu decoupage. A gdyby tak wykorzystać swoją smykałkę do stworzenia własnoręcznych dekoracji np. na przyjęcie? Sprawdzimy, z czym poradzi sobie każdy – nawet osoby, które nie mogą poszczycić się talentem manualnym!

Dekoracje na stół w stylu boho – szybkie i proste DIY

Modny styl boho to połączenie prostych rozwiązań i naturalnych barw ze szczyptą nawiązań etnicznych. Własnoręczne udekorowanie stołu w stylu boho może okazać się świetnym pomysłem na szybką transformację zwykłej, klasycznej zastawy w niezwykłą aranżację. Dobrą wiadomością jest to, że taką dekorację można wyczarować samodzielnie i to naprawdę niewielkim kosztem.

Świeczniki boho

Do przygotowania świeczników na stół w stylu boho przydadzą Ci się stare, czyste słoiki. Każdy z nich przewiąż estetycznie grubym sznurkiem lub elastyczną rafią, a do środka włóż świeczkę typu tealight lub grubszą (biały walec). Gotowe! 

Wazony boho

Wazonem w stylu boho może być natomiast butelka po winie, wystarczy włożyć do niej trawę pampasową, i zestawić ze sobą np. dwie butelki różnej wielkości – mniejszą lub większą w tym samym lub kontrastującym kolorze.

Winietki boho

Aby podnieść rangę wydarzenia i sprawić, że przyjęcie się będzie bardziej eleganckie, na stół możesz położyć estetyczne winietki w stylu boho (takie jak te https://fabrykamalegodizajnu.pl/winietka-slubna-lezaca-boho-z-kalka-i-wstazka/). W ofercie sklepu Fabryka Małego Dizajnu znajdziesz gotowe, estetyczne i surowe w formie (co jest zgodne z estetyka boho) dekoracje na stół i nie tylko.

źródło: https://fabrykamalegodizajnu.pl/winietka-slubna-lezaca-boho-z-kalka-i-wstazka/

Dekoracje pomieszczeń DIY w stylu boho

Pomysły na stylową dekorację mieszkania w stylu boho są nie tylko łatwe do samodzielnego wykonania, ale również niedrogie. Większość z nich wykonasz niskim kosztem, a nawet zgodnie z ideą filozofii zero waste – z tego, co masz w domu.

Papierowe gwiazdy z torebek śniadaniowych

Papierowe gwizdy zawieszone nad stołem lub np. na tle zasłon w salonie, czy w sypialni będą wyglądać bardzo stylowo, a koszt ich wykonania jest bliski zeru złotych. Aby stworzyć swoją własną gwiazdę w stylu boho, przygotuj kilka torebek śniadaniowych (do stworzenia małej gwiazdy wystarczy ich około 7) i sklej je ze sobą pionowo na środku i poziomo wzdłuż dolnej krawędzi torebki. Teraz wystarczy wyciąć papier z jednej strony w trójkąt (będzie przypominać domek). Po sklejeniu ze sobą torebek – pierwszej i ostatniej otrzymasz niezwykle efektowną gwiazdę do zawieszenia na ścianie. 

sprawdź tutaj: https://homeandcompany.pl/wp-content/uploads/2022/01/gwiazdy-z-torebek-papierowych-diy.jpg

Makramy

Makrama jest sztuką wiązania sznurków, bez wykorzystywania drutów, szydełek, czy igły. Chociaż wymaga czasu – efekty tego rodzaju prac DIY są nie tylko satysfakcjonujące, ale również niezwykle efektowne.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w amatorskim tkaniu makramy, w internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali z podpowiedziami jak się do tego zabrać. To jeden z ozdobnych elementów w stylu boho, które mogą udekorować drzwi lub ściany. 

źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/dzianinowy-kawalek-przy-magazynku-z-instrukcja-4792066/

Jeżeli nie masz czasu ani umiejętności manualnych, które umożliwiłyby stworzenie własnej makramy, możesz  również zamówić gotowy produkt, który stylem może nawiązywać do tego rodzaju ozdoby. Girlandy boho, takie jak tutaj https://fabrykamalegodizajnu.pl/girlanda-boho/, mogą służyć nie tylko do dekoracji na przyjęciach, ale będą stanowić również estetyczną aranżację mieszkania.

źródło: https://fabrykamalegodizajnu.pl/girlanda-boho/

Nie trzeba mieć dużego budżetu, aby udekorować stół na przyjęcie, czy efektownie zaaranżować swoje mieszkanie. Styl boho, czyli artystycznej „cyganerii” jest nie tylko jednym z modniejszych, ale również oferujących duże możliwości w zakresie prac manualnych DIY. Zaszalej i spróbuj swoich sił w tworzeniu tych subtelnych dekoracji.