Pomysły na włosy do ramion blond – fryzury, inspiracje

Włosy do ramion blond są wg statystyk fryzjerów jednymi z najczęstszych, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i o wybieraną przez kobiety długość. Sam blond rozjaśnia twarz, czyniąc ją jednocześnie bardziej wyrazistą, a długość do ramion pozwala na łatwą pielęgnację, szybkie układanie fryzury i stosunkowo krótkie farbowanie przy poprawianiu odcienia.

Włosy do ramion blond – układanie

Wygoda w układaniu włosów sięgających do ramion jest dla wielu kobiet jednym z najważniejszych powodów do wybrania takiego uczesania. Włosy można nosić zarówno rozpuszczone, jak i związywać je w kucyk, upinać, podwiązywać czy zaczesywać opaskami tak, by nie przeszkadzały np. w pracy czy przy różnych domowych obowiązkach. Specjaliści mówią, że to długość optymalna – ani za krótka, ani za długa, idealnie wpisująca się w zabiegane czasy, w których chcemy dobrze wyglądać i nie stracić na układanie włosów połowy dnia.

Jakie fryzury są modne?

  • Klasyczne proste – z cieniowaniem lub nie. Ten typ sprawdzi się dla kobiet, które albo mają włosy naturalnie proste, pozbawione skrętu na końcówkach, albo zwyczajnie nie lubią zajmującego czas podkręcania. Najczęściej w wersjach: elegancko, idealnie równo oraz „z nutą dzikości” czyli swobodnie postrzępione i nie ułożone jak od linijki.
  • Kręcone – całościowo lub na końcówkach. Dodają twarzy romantycznego looku i odrobiny szaleństwa. Przy podkręcaniu blond włosów prostych warto tu pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji loków: w sklepach znajdziemy wysokiej klasy odżywki, maski i szampony utrwalające skręt, bez jego szybkiego rozprostowywania.
  • Z grzywką: nie tylko dla grzecznych dziewczynek!
  • Z przedziałkiem: centralnym lub na jednym z dwóch boków głowy. Te dwie ostatnie wersje były w poprzednich miesiącach znacznie chętniej przez kobiety wybierane. Sprawiają one, że fryzura wydaje się nie być zaplanowana co do centymetra (nawet jeśli często tak właśnie jest!)
  • Gładkie, jednolite co do odcienia blondu lub z pasemkiem w różnych jego kombinacjach. Bardzo ciekawie prezentują się włosy blond przeplatane farbą o dwa, trzy tony jaśniejszą i ciemniejszą. Może kojarzyć się balejażem, ale takim, który wykonany bardzo subtelnie.

Bez względu na rodzaj wybranego blondu, jaki zamierzamy nałożyć na sięgające ramion włosy, warto pamiętać o ich regularnym podcinaniu (końcówki), poprawach koloru (fryzjer średnio co 4-5 tygodni) oraz pielęgnacji. Blond, który nie jest naturalnym wymaga o wiele więcej zabiegów kosmetycznych, dzięki którym jego kolor będzie piękny przez długi czas, a sama fryzura będzie sprawiała wrażenie lśniącej i pełnej blasku.