Powiększenie ust kwasem hialuronowym – czy warto?

Modelowanie czy też powiększenie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem naturalnym. Powiększenie naturalne ust możliwe jest do zastosowania w znacznej większości przypadków. Umożliwia pacjentkom uzyskanie efektów pożądanych w odpowiedzi na brak samej satysfakcji z kształtu ust, ich kolorytu czy też ich struktury.

Przyczyny potrzeby modelowania ust

Kobiety bardzo często decydują się na powiększenie ust kwasem hialuronowym z uwagi po prostu na niezadowalający kształt czy też strukturę ust. Bardzo często jest to związane z uwarunkowaniem genetycznym. Do czynienia mamy wówczas z asymetrią lub też małą objętością. W estetycznej medycynie możliwe jest powiększenie naturalne ust.

Drugim bardzo często pojawiającym się czynnikiem niezadowalającym kondycję ust jest sam proces fotostarzenia się skóry wywołany nie tylko wiekiem określonym, co tak naprawdę działaniem niekorzystnym zewnętrznych czynników.

Do takich czynników należy zaliczyć: działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, ekspozycja na wiatr, która powoduje nadprodukcję wolnych rodników oraz osłabienie kolagenowych włókien. Usta po kwasie hialuronowym są bardzo jędrne i mają wyraźniejszy koloryt jednolity.

Przyczyną ostatnią potrzeby modelowania ust, zwana jest także potocznie zabiegiem lips up, są zaburzenia nawilżenia, które spowodowane są spadkiem poziomu hialuronowego podczas procesu starzenia. Dochodzi wówczas do niczego innego jak przesuszenia ust, ich zwiotczenia oraz także z utratą objętości. Wówczas modelowanie ust hialuronowym kwasem pomaga uzyskać kształt pożądany, jak i także odpowiednią strukturę ust.

Jak wygląda ten zabieg?

Zabieg powiększania ust hialuronowym kwasem nie jest zbytnio skomplikowany, jednak dla naszego bezpieczeństwa zawsze się go poprzedza wnikliwą medyczną konsultacją. W etapie pierwszym na okolice ust jest nakładany krem znieczulający. Niekiedy pacjenci zgłaszają mocno obniżony próg bólowy. Wówczas lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka, który jest podobny do tego, który stosuje się u dentysty.

Zabieg wypełniania ust polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu, które potrzebuje zmiany, preparatu z hialuronowym kwasem. Kwas hialuronowy ma niezmiernie bardzo plastyczną oraz krystaliczną postacią żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie się pojawiły pewne zwiotczenia, wszelkiego rodzaju bruzdy czy też wręcz brakuje im objętości.

Kwas hialuronowy w zabiegu samego korygowania ust podaje się mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy też zaistnienia po zakończeniu procesu zabiegu. Mikrokaniul w celu zmniejszenia się samego ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy też zaistnienia po końcu zabiegu. Mikrokaniul jest zakończona tępo igłą, która się ślizga w tkance. Ogranicza to dodatkowo do minimum wszelkie uszkodzenie naczyń krwionośnych. Usta po hialuronowym kwasie bywają mocno opuchnięte, jeśli HA niewłaściwie zostanie zaaplikowany.