Wypad nad morze podczas zimy z Travelist

Spędzenie zimowych ferii nad morzem to wspaniały sposób na spojrzenie inaczej na to samo miejsce odwiedzane wcześniej w trakcie letnich tygodni. Orzeł na śniegu, ulepiony bałwan czy bitwa na śnieżki na ogromnej otwartej przestrzeni plaży może zapewnić piękne wspomnienia i zdjęcia. Zachód słońca wygląda w takiej scenerii zupełnie inaczej!

Zimowe plażowanie 

To oczywiście nie to samo przeżycie co w trakcie upałów ale ma swoje zalety. Przede wszystkim brak tłumów i niższe ceny niż w okresie wakacyjnym. Nasz umysł będzie mógł w pełni wypocząć od miastowego zgiełku zamiast zamieniać go na gwar turystów w każdym miejscu do którego pójdziemy. W zimie nie ma tego problemu! Na plaży, w kurortach, restauracjach – pusto, bo nawet lokalsi nie chcą wyściubiać nosa z domu w śnieżną pogodę. 

Z Travelist znajdziemy masę apartamentów nad morzem nawet w okresie zimowym

Dzięki wyszukiwarce na Travelist łatwo znajdziemy to co nas interesuje w przedziale czasowym i cenie, która będzie nam odpowiadała. Apartamenty w Gdańsku już od 109 zł na romantyczny wypad we dwoje. Kołobrzeg tylko 10 zł drożej, Międzyzdroje poniżej 150 zł za noc dla dwóch osób a w tym mamy zapewnione śniadania, plażę 200 metrów od apartamentu, miejsce do grillowania i stół do pingponga. Dla osób dysponujących większym budżetem np. Hotel Lambert w Ustroniu ma do zaoferowania widoki na morze z okna, basen, suna, jazzuzi, grota bursztynowa, saunarium solankowe, sauna ziołowa. Bilard, sala gier multimedialnych. Nie ma czasu na nudę. 

A co robić poza ciepłym hotelem ? 

Przede wszystkim spacerować. Powietrze nad morzem w zimie jest tak samo kojące jak w lato dzięki wysokiej zawartości jodu. W lato parujące morze wzbogaca powietrze o jod ale w zimie wzburzone fale wytrąca je w taki samym stopniu. Jod pozytywnie wpływa na układ oddechowy oraz wzmacnia serce. Ciepłe ubrania, zimowe buty i można pędzić na plażę lub do okolicznych lasów. Spacery w mroźnej scenerii gdy żaden z głośnych turystów nie zakłóca naszej wycieczki to też dobry moment na pogrążenie się w zadumie. Pusta przestrzeń i szumiące morze pozwoli skupić się na podjęciu trudnych decyzji lub przemyśleć zagadnienia z naszego życia. A jeśli zrobi nam się zimno i zapragniemy spróbować naszych sił survivalowych możemy rozpalić ognisko. Tak, np. na plaży w Gdyni czy Gdańsku można zorganizować ognisko po wyplenieniu wcześniej odpowiednich formalności. Ciepła kiełbaska będzie smakować jeszcze lepiej w trakcie chłodnego wieczoru a widok będzie niezapomniany.