Fryzura z opaską – doskonały wybór nie tylko dla dziewczynek

Fryzura z opaską – jak wykorzystać to akcesorium?

Na urozmaicenie fryzury istnieje wiele sposobów. Jednym z nich jest używanie akcesoriów i ozdób do włosów. Wsuwki, gumki, spinki, opaski… Możliwości jest naprawdę mnóstwo! Jeżeli wydaje ci się, że fryzura z opaską to domena dziewczynek i ewentualnie nastolatek, to jesteś w błędzie. Na rynku znajdziesz wiele przeróżnych opasek, od tych wąskich plastikowych, przez te bardziej ozdobne, po szerokie, materiałowe opaski. 

Nie wiesz w jaki sposób nosić opaskę? Eksperymentuj! Czasami wystarczy po prostu założyć opaskę, by nadać całej stylizacji odrobiny dziewczęcego uroku. Czasami warto dodać opaskę np. do warkocza lub luźnego koka. Pamiętaj, że opaski mogą pełnić dwie funkcje – ozdobną lub praktyczną, przytrzymując niesforne kosmyki opadające na twarz. Oczywiście, funkcje te nie muszą się wykluczać. Jeśli tylko znajdziesz opaskę odpowiadającą twoim potrzebom estetycznym, to takie akcesorium z powodzeniem będzie pełnić obie funkcje.

Opaska do włosów – akcesorium uniwersalne

Ze względu na dużą ilość rozmiarów, kolorów i wzorów, opaskę do włosów można uznać za akcesorium uniwersalne. Jesteśmy przekonani, że bez problemu będziesz w stanie znaleźć opaskę odpowiadającą twoim potrzebom. Opaskę możesz nosić czysto ozdobnie, nie przytrzymując nią włosów, jeżeli nie podoba ci się efekt “zaczesania,” np. ze względu na kształt i rozmiar czoła. Jeżeli do tej pory nie nosiłaś opasek do włosów, to polecamy zacząć od produktów materiałowych. Są bardziej elastyczne i nie uciskają głowy, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z noszeniem opaski.

Latem, kiedy jest duże nasłonecznienie, fryzura z opaską może zostać zastąpiona przez fryzurę z chustką. Za pomocą materiałowych chustek, które również są dostępne w wielu kolorach i wzorach, też możesz przytrzymać kosmyki i urozmaicić fryzurę. A dodatkowo, ochronić głowę przed słońcem, co nie jest bez znaczenia, szczególnie podczas letnich upałów. Chustki i opaski pasują do włosów rozpuszczonych, prostych, kręconych i falujących się. Świetnie wyglądają z kitkami na różnej wysokości oraz różnego rodzaju warkoczami. Wybierając opaskę w stylu pin-up, możesz zostawić włosy w delikatnym nieładzie lub spiąć je w niedbały kok. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego zachęcamy do wypróbowywania różnych wariantów. Opaska do włosów może stać się niebanalnym akcesorium, które pozwoli ci na wyróżnienie się z tłumu. Szczególnie, jeśli postawisz na ciekawy model, np. z ozdobnymi, błyszczącymi kamyczkami.